Pojekcija filma ,,Kreka: Lovac na snove’’ o karijeri arhitekte i slikara Miljena Kljakovića – Kreke

kreka-_lovac_na_snove-953820937

Pozivamo studente na projekciju dokumentarnog filma o alumniju Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta, i jednom od najznačajnijih scenografa domaće kinematografije Miljenu Kljakoviću – Kreki.

Projekcija će biti održana 17.12. u 18 časova u bioskopu Art Kolarac (film traje 92 min.). Nakon prikazivanja filma predviđen je razgovor reditelja Slobodana Ivetića i Miljena Kljakovića Kreke (arhitekta/slikar) sa publikom.

Film ,,Kreka: Lovac na snove’’ prati karijeru poznatog filmskog scenografa Miljena Kljakovića – Kreke, otkriva svu lepotu i značaj filmske scenografije.
Scenograf koji je dao neprocenjiv doprinos domaćem i svetskom filmskom stvaralaštvu, svojom pričom, uz do sad neobjavljene materijale iz lične arhive i razgovore sa najeminentnijim autorima sedme umetnosti, glumcem Džonijem Depom, rediteljem Berijem Levinsonom, direktorom fotografije Vitoriom Storarom i mnogim drugim, otkriva neuhvatljive trenutke skrivene iza filmske kamere.

,,Kreka: Lovac na snove’’ snoliko je putovanje kroz veličanstven svet filmskih dekora čoveka koji iluziju filma pretvara u stvarnost.

Trejler: https://www.youtube.com/watch?v=gDtyxfKyBx0

kreka 2