saj cover

Sa zadovoljstvom ističemo da je produžen rok za dostavljanje radova za SAJ: Serbian Architectural Journal broj 14, sveska 1 (2022. godište) do 15. maja 2022. godine. Više informacija o raspisu dostupno je na internet stranici časopisa. Gostujući urednik, dr Entoni Brend sa Fakulteta za arhitekturu i urbanizam Univerziteta u Oklandu, Novi Zeland, koncipirao je interesantno izdanje pod nazivom Moderni kult metaverzuma: virtuelne vrednosti i neizbežno propadanje nasleđa. Sveska se bavi širokim implikacijima slojevitog koncepta građenog nasleđa u kontekstu različitih virtuelnih sredina (digitalna arheologija, industrija video-igara, filmska industrija, itd.). Za sva pitanja, molimo vas ne oklevajte da kontaktirate Redakciju na saj@arh.bg.ac.rs.