Оживи Пештер: Студентски конкурс за искоришћавање потенцијала Пештерске висоравни

studentski-konkurs-iskoristi-potencijale-pesteri

Позивају се сви заинтересовани студенти архитектуре да пошаљу своја концептуална решења смештена на Пештерској висоравни.

Рок за доставу радова је 15. новембар.

Arsa Architects, архитектонски биро из Новог Пазара, кроз своју Арса Фондацију већ годинама уназад студентима архитектуре из Србије пружа бројне могућности усавршавања и различите облике стипендирања, менторског рада и стручних пракси.

Ове године, позитивна пракса је настављена кроз расписивање конкурса.

Циљ конкурса „Искористи потенцијал Пештери“ јесте преиспитивања везе између грађене и природне средине, те унапређење Пештерске висоравни средствима архитектуре. На конкурс је потребно послати архитектонско концептуално решење која ће бити смештена на Пештеру и даје конкретне предлоге за њено унапређење.

Рокови и наградни фонд

Наградни фонд за студентски конкурс „Искористи потенцијале Пештери“ износи 1.000 евра. Учесници конкурса могу освојити следећа признања и новчане награде у износу:

прва награда – 500 евра,

друга награда – 300 евра,

трећа награда – 200 евра.

Рок за предају радова је 15. новембар 2021. године

Формат и садржај конкурсног рада

Рад треба да се састоји од графичких прилога и текста којим ће се најбоље презентовати идеја унапређења Пештери.

Радови се предају дигитално (ПДФ формат, резолуција 300 дпи) на А1 формату и то усправно (вертикална оријентација).

Заинтересовани студенти архитектуре своје радове требају послати на емаил: office@arsa.rs

Питања и одговори

За сва додатна питања студенти могу писати на горе поменути маил и постављати своја питања до краја конкурсног рока.