Konkurs za idejno arhitektonsko rešenje i dizajn METRO STANICA LINIJE 1 (FAZA 1) BEOGRADSKOG METROA

Udruženje arhitekata Srbije, čiji su članovi nastavnici i alumni Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta, objavilo je poziv za javni, otvoreni, anonimni, jednostepeni, anketni konkurs za idejno arhitektonsko rešenje i dizajn METRO STANICA LINIJE 1 (FAZA 1) BEOGRADSKOG METROA.

Raspisivač / Naručilac:

Grad Beograd, Gradska uprava grada Beograda

Sekretarijat za javni prevoz, Beograd

JKP „Beogradski metro i voz“, Beograd

Konkurs se raspisuje kao javna nabavka konkurs za dizajn i objavljen je na portalu javnih nabavki: http://www.u-a-s.rs/konkursi/item/431-konkurs-za-dizajn-metro-stanica.html

Molimo sve učesnike na konkursu da se pridržavaju pravilima koje su objavljene  u JN – konkurs za dizajn.

Napomena učesnicima konkursa: neophodno je da se prethodno prijavite na Portalu za javne nabavke i putem istog iskreirate neophodne obrasce za prijavu.

Početak konkursnog roka / datum oglašavanja  …………………………………….29.09.2021.

Konkursna dokumentacija preuzima se besplatno sa veb-stranice Portala za javne nabavke, Udruženja arhitekata Srbije, sajta Grada Beograda i sa web stranice www.bgmetro.rs

Rok za postavljanje pitanja je do ………………………………………………………..25.10.2021.

Sva pitanja i dodatne informacije – osim na adresu  (office@u-a-s.rs) ,  neophodno je postavljati i putem Portala javnih nabavki. Prilikom objavljivanja odgovora zadržava se anonimnost pošiljaoca pitanja.

Odgovori Žirija na postavljena pitanja će biti postavljena na internet strani www.bgmetro.rs, internet strani www.u-a-s.rs i portala javnih nabavki u roku od sedam dana od isteka roka za postavljanje pitanja i isti će biti dostupni na internet stranama do roka za predaju radova.

Rok za predaju radova konkursa je ………………………………………………………………………… 14.12.2021.

do 15:00 časova bez obzira na način predaje (neposredno ili poštom).

Po Zaključku gradonačelnika Grada Beograda br: 404-6181/21-G od 07.09.2021. oformljen je  žiri u sastavu:

Predsednik žirija:

Marko Stojčić, dipl.inž.arh., Glavni urbanista grada Beograda, predstavnik Naručioca

Članovi žirija:

Stanko Kantar, dipl.inž.saob., direktor JKP „Beogradski metro i voz“, zamenik predsednika žirija, predstavnik Naručioca

Profesor Vladimir Lojanica, dipl.inž.arh., predstavnik Udruženja Arhitekata Srbije

Profesor Miodrag Mirković, dipl.inž.arh., predstavnik Udruženja Arhitekata Srbije

Docent dr Snežana Vesnić, dipl.inž.arh, predstavnik Udruženja Arhitekata Srbije

Neto nagradni fond