Uspeh našeg asistenta: Andrej Josifovski, dobitnik prestižne nagrade Emerging Europe

foto Petar Sarčev (10)

Na četvrtoj godišnjoj dodeli nagrada „Emerging Europe“, održanoj 15. septembra u Briselu odata su priznanja najboljim pojedincima, preduzećima i organizacijama iz cele Centralne i Istočne Evrope.

U užem izboru je bilo više od 60 nevladinih organizacija, preduzeća i pojedinaca koji su pokazali najbolju praksu, inovacije i hrabrost u celom regionu.

Globalna zajednica je prvi put izabrala pobednike, podeljene u pet kategorija zasnovanih na ciljevima održivog razvoja Ujedinjenih nacija (ljudi, planeta, prosperitet, partnerstvo, mir). Glasalo je više od 8.000 ljudi u svim kategorijama.

Nagrade je uručila Kasia Madera iz BBC -a.

Sa ponosom vas obaveštavamo da je u izuzetnoj konkurenciji nagradu u kategoriji „Ljudi – Umetnički projekat“ dobio projekat „Save our home“ – našeg asistenta dr Andreja Josifovskog poznatijeg kao Pijanista. Andrej je od 4.000 plastičnih flaša napravio portret Jovana Memedovića. Ovo je izuzetno priznanje za svu njegovu predanost i aktivizam.

Tekst: Bojan Uzelac sa stranice Radioaktivni komarac

Video// Soultime media