20 studenata i nastavno osoblje – v.prof. dr Aleksandra Đukić, as. dr Jelena Marić i as. dr Branislav Antonić – sa Departmana za urbanizam Arhitektonskog fakulteta u Beogradu učestvovali su 16. aprila 2021. godine na prvoj nacionalnoj studentskoj radionici DANUrB+ projekta u Somboru. Radionica je obuhvatila terenska istraživanja i zajedničku diskusiju studenata i lokalnih stručnjaka o tekućem radu na studentskim projektima u oblasti urbanog planiranja, kulture, turizma i strateškog razvoja za poligone u Somboru i okolini. Studenti su dobili povratne informacije od lokalnih stručnjaka iz oblasti. Terenska istraživanja su podrazumevala posete kulturnoj baštini: zgradi županije i gradske kuće iz 18. veka, starom jezgru Sombora i dunavskoj obali sa Spomen-muzejom Batinske bitke kod Bezdana. Pored studentskih aktivnosti, osoblje fakulteta je organizovalo sastanak sa lokalnim stejkholderima iz javnih ustanova i lokalnih udruženja.