20 студената и наставно особље – в.проф. др Александра Ђукић, ас. др Јелена Марић и ас. др Бранислав Антонић – са Департмана за урбанизам Архитектонског факултета у Београду учествовали су 16. априла 2021. године на првој националној студентској радионици DANUrB+ пројекта у Сомбору. Радионица је обухватила теренска истраживања и заједничку дискусију студената и локалних стручњака о текућем раду на студентским пројектима у области урбаног планирања, културе, туризма и стратешког развоја за полигоне у Сомбору и околини. Студенти су добили повратне информације од локалних стручњака из области. Теренска истраживања су подразумевала посете културној баштини: згради жупаније и градске куће из 18. века, старом језгру Сомбора и дунавској обали са Спомен-музејом Батинске битке код Бездана. Поред студентских активности, особље факултета је организовало састанак са локалним стејкхолдерима из јавних установа и локалних удружења.