Летња школа – Римски форум: Међународно друштво за археологију, уметност и архитектуру Рима

Image (5)

18. до 27. јул 2021.

Међународно друштво за археологију, уметност и архитектуру Рима организује летњу школу архитектуре на локацији Римског форума (Рим) која је отворена за студенте архитектуре, на свим нивоима студија.

Програм се остварује у партнерству са пројектом Прекинут град (Interrupted City) и одвијац́е се паралелно са првом недељом ИСАР-ове школе археологије.

Предавања ће се одржавати на енглеском језику и намењена су усавршавању практичних вештина из области документовања, конзервације и валоризације културне баштине. Радионице ће бити фокусиране на ископавања која су у току у Horrea Agripiana, у подножју Палатина, где ће студенти истраживати следећа подручја:
– документовање (коришћењем ласерског скенера и фотограметрије),
– рестаурација (израда плана заштите),
– историјска истраживања (укључујући хипотетичке реконструкције),
– валоризација (архитектонски нацрти за  потребне грађевинске конструкције).

Више информација ПДФ