Стипендије за 1500 најбољих студената – расписан Конкурс за стипендирање студија у Републици Србији

Image (12)

Министарство омладине и спорта је 14. децембра 2020. године расписало Конкурс за стипендирање до 1000 студената завршне године основних академских студија и до 500 студената завршне године мастер академских студија са високошколских установа чији је оснивач Република Србија за школску 2020/21. годину.

Одлука о расписивању Конкурса усвојена је на 96. писаној седници Фонда за младе таленте Републике Србије, одржаној 30. новембра 2020. године. Конкурс је намењен студентима завршне године основних, интегрисаних и мастер академских студија на високошколским установама чији је оснивач Република Србија.

Текст конкурса, модел пријаве, изјаву о сагласности за прибављање података, пример овлашћења за потписивање уговора и модел уговора о стипендирању можете преузети ОВДЕ .

Конкурс за стипендирање до 1000 студената завршне године основних академских студија и до 500 студената завршне године мастер академских студија са високошколских установа чији је оснивач Република Србија за школску 2020/21. годину биће отворен до 1. фебруара 2021. године.

Откад је у надлежности Министарства омладине и спорта, од 2008. године до данас Фонд је доделио преко 31.200 награда и стипендија студентима и ученицима средњих школа у вредности од 8,3 милијарди динара.