Image (6)

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja je raspisalo javni poziv za dodelu Svetosavske nagrade za 2020. godinu. Nagrada se dodeljuje za izuzetne rezultate u oblasti obrazovanja i vaspitanja, unapređenje obrazovno-vaspitne prakse i razvoj naučnih i umetničkih dostignuća u oblasti obrazovanja i vaspitanja u Republici Srbiji, a poziv je otvoren do 24. decembra.

Pravo da budu predloženi imaju učenici, studenti, zaposleni u obrazovnim i naučno-istraživačkim ustanovama, predstavnici stručnih društava, autori stručnih i naučnih dela iz oblasti obrszovanja i vaspitanja, kao i pojedinci i institucije koje učestvuju u formalnom i neformalnom obrazovanju i svojim angažovanjem doprinose razvoju ove oblasti.

Svetosavska nagrada se dodeljuje tradicionalno 27. januara.

Ovde možete da preuzmete poziv i kriterijume, kako biste mogli da vidite da li kandidat/i koga/je predlaže odgovaraju uslovima:

Svetosavska nagrada

Uslovi