Конкурс: пријављивање у оквиру ERASMUS+ KA1 са Универзитетом Сапиенца у Риму, Италија

rome_sapienza_top_university_in_italy

За академску 2020/21. годину, односно за пролећни семестар планирана је мобилност за 3 студента Архитектонског факултета у Београду:

На конкурс се могу пријавити студенти МАС Архитектура

Период боравка је 6 месеци – пролећни семестар

Процес селекције обавља се посредством онлине платформе Универзитета у Београду – МОБИОН

Коначну селекцију учесника у програму мобилности врши Универзитет у Риму по пријему потпуне документације.

Рок за регистрацију кандидата путем МОБИОН платформе је до 16.10.2020. (23:59 h)

ОПШТИ УСЛОВИ ЗА СВЕ КАНДИДАТЕ: просечна оцена у току студија 8,5 и више.

У понуди су следећи студијски програми:

НЕОПХОДНА ДОКУМЕНТАЦИЈА ЗА ОНЛИНЕ РЕГИСТРАЦИЈУ СТУДЕНАТА ПУТЕМ МОБИОН ПЛАТФОРМЕ

1. Diploma and diploma supplement of previously obtained degrees (уверење о дипломирању, издаје Студентска служба Архитектонског факултета у Београду, документ мора бити преведен на енглески језик и оверен код судског тумача, скениран и приложен уз он-лине пријаву)
  2. Transcript of Records (препис свих оцена из досадашњег циклуса студирања, издаје Студентска служба Архитектонског факултета у Београду, документ мора бити преведен на енглески језик и оверен код судског тумача, скениран и приложен уз он-лине пријаву)
  3. Proof of Language skills of relevant language (уверење о нивоу знања страног језика) – ниво језика се документује сертификатом курса језичких школа или сертификатом положених међународно признатих испита: IELTS / TOEFL / CAMBRIDGE FCE, CAE, CPE,… (енглески језик), осталих страних језика према захтеву иностраног универзитета; скениран документ се прилаже уз он-лине апликацију)
  4.  CV (на енглеском језику)
  5. Motivation Letter  (мотивационо писмо студента – писано на енглеском језику макс 500 речи):
    1. назив студијског програма за који сте заинтересовани
    2.  разлози за похађање изабраног студијског програма
    3.  очекивања од изабраног студијског програма
    4.  заинтересованост за одређене теме које се проучавају на изабраном студијском програму веза изабраног студијског програма са будућим професионалним циљевима студента
  6. Copy of Passport (скенирана прва страна пасоша)
  7. Learning Agreement (Уговор о мобилности, документ се преузима на овом линку http://mobion.bg.ac.rs/howtoapply/requireddocuments, студент га попуњава са свим назначеним подацима о студијском програму за који аплицира у иностранству и броју ЕСПБ кредита као и са подацима о студијском програму који похађа у назначеној школској години на матичном факултету;)
    ВАЖНО:
    1 ) ЕСПБ координатори АФ проф. Владимир Лојаница и проф. Ана Никезић, проверавају подударност програма и одобравају мобилност у складу са критеријумима признавања ЕСПБ кредита;
    2) Попуњен, одштампан, печатиран, заведен и потписан формулар од стране студента и продекана за наставу (4 примерка) се скенира и прилаже уз онлине пријаву. 1 копија остаје у архиви факултета, 1 копија се доставља Студентској служби, 1 копија координатору за студентску мобилност и 1 копија остаје студенту да је приложи уз он-лине пријаву).
    Упутство за попуњавање уговора о мобилности (Learning Agreement) можете видети на приложеном линку у документу (прикачен ПДФ)
  8. Copy of the first page of students booklet (index) (копија прве странице индекса)
  9. PHOTO (портрет)

За процедуру потписивања ЛА (Learning Agreement) и сва додатна питања можете се обратити Ружици Павлић, координатору за студентску мобилност,
ruca@arh.bg.ac.rs / tel: +381 11 3218 767

Апликације са непотпуном документацијом неће бити разматране.

Повезани текстови:
Конкурс: пријављивање у оквиру Erasmus+ споразума са Политетничким Универзитетом из Торина, Италија
Конкурс: пријављивање у оквиру Erasmus+ споразума са школом за архитектуру Универзитета из Гранаде (UGR), Шпанија

Конкурс: пријављивање у оквиру Erasmus+ споразума са Јилдиз Техничким универзитетом из Истанбула
Конкурс: пријављивање у оквиру Erasmus+ споразума са OWL Универзитетом примењених наука из Немачке за јесењи семестар 2019/20.
Конкурс 2019/20: пријављивање у оквиру Ерасмус+ интер-институционалног споразума са Универзитетом Штутгарт из Немачке
Конкурс: пријављивање у оквиру Erasmus+ интер-институционалног споразума са Универзитетом Политехнико из Барија, Италија
Конкурс: пријављивање у оквиру Erasmus+ интер-институционалног споразума са Универзитетом у Антверпену, Белгија
Конкурс: пријављивање у оквиру Erasmus+ интер-институционалног споразума са Стратклајд Универзитетом у Глазгову, Велика Британија