Objavljen poziv za prijavu za Takmičenje za najbolju tehnološku inovaciju u Srbiji 2020.

Nosilac Takmičenja je resorno ministarstvo nauke Republike Srbije, u saradnji sa Privrednom komorom Srbije i medijskim partnerom RTS. Tehničku realizaciju Takmičenja vrši Organizacioni tim sa Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu i Tehnološko-metalurškog fakulteta u Beogradu.

Do sada je na takmičenju učestvovalo 2800 timova sa preko 9000 učesnika, pripremljeno je 1425 biznis planova i poslovnih modela kojim su potvrđeni ekonomski potencijali predloženih inovacija. Poseban kvalitet je okupljanje tima od preko 500 recenzenata iz Srbije i naših istaknutih ljudi širom sveta. Zahvaljujući učešću na takmičenju,  do sada je osnovano više od 85 novih preduzeća, koja su  trenutno aktivna na tržištu.

Nagradni fond u ovoj godini je 6.000.000 dinara.

Svi zainteresovani koji su već stvorili određenu inovaciju ili su pred njenom finalizacijom, trebalo bi da oforme svoj, najmanje tročlani tim. Inovacije mogu biti iz svih oblasti tehničkog, medicinskog, informatičkog ili stvaralaštva u oblasti usluga.

Prijava se vrši elektronski preko sajta: www.inovacija.org. Rok za prijavu je 3. april 2020. godine.

Sve dodatne informacije mogu se pronaći na sajtu: www.inovacija.org

Related Stories:
Konkurs: Najbolja tehnološka inovacija u Srbiji 2015.