Poziv za učešće na radionici DAAD-a “Call Proposal Writing Workshop” 7. aprila 2020

Call for Applications-1

Zadovoljstvo nam je što možemo da Vas pozovemo na jednodnevnu radionicu pisanja predloga za prijave za MSCA individualne stipendije koja će se održati 7. aprila 2020 u Beogradu u Centru za promociju nauke, Kralja Petra 46. Radno vreem radionice je od 09:00 – 18:00 časova.

DAAD informativni centar Beograd u saradnji sa Centrom za saradnju naučnih organizacija EU (kowi) iz Bona  organizuje jednodnevnu radionicu na temu „Pisanje predloga i prijave za MSCA individualne stipendije (program Marie Sklodovska-Curie / Evropska komisija)“ autorki Isabel Herzhof (kowi Bonn) i dr Simone Hajne (DAAD Informativni centar Beograd).

Cilj radionice je pružanje pregleda nemačkih mogućnosti finansiranja istraživanja i MSCA za individualne grantove, kao i pružanje alata i tehnika za uspešnu prijavu projekata mladim istraživačima.

Uslovi za učešće na radionici su da kandidati
• budu upisani kao doktoranti ili post-doc na nekom srpskom univerzitetu ili istraživačkom institutu
• imaju dobro poznavanje engleskog jezika jer je radni jezik radionice engleski

Proces prijave

Zainteresovani treba da pošalju svoju prijavu DAAD Informativnom centru Beograd, najkasnije do 22. marta 2020. putem mejla na: info@daad.rs
Prijava na engleskom jeziku treba da sadrži sledeća dokumenta:

• Motivaciono pismo (maksimalno 1 stranica), uključujući (međunarodnu) projektnu ideju  (ukoliko postoji)

• Potvrdu o upisu doktorata (kopija)
  • Biografiju sa listom prethodnih boravaka u inostranstvu (vezan za Vaše studije / univerzitet)

Ukoliko imate bilo kakvih pitanja, obratite se DAAD Informativnom centru Beograd: info@daad.rs

Učešće na radionici je besplatno.DAAD pokriva troškove puta i za učesnike van Beograda (autobuske karte ili paušala za pređene kilometre).