PROJEKAT: „Learning Economies. Modelling Community-Led Local Development for the Sustainable Economic Trajectories of the Negotin and Zlatibor Regions“ sastanak radne grupe

af

Na institutu „Di Vittorio Foundation“ u Rimu održani su od 14.do 16 decembra 2017. godine sastanak radne grupe i istraživačka radionica u okviru projekta „Learning Economies. Modelling Community-Led Local Development for the Sustainable Economic Trajectories of the Negotin and Zlatibor Regions“.

Cilj radionice bio je da vrednuje dostupnost, povezanost i korisnost postojećih Web plaformi u regionima Istočne Srbije i Zlatibora (sa posebnim težištem na opštinama Negotin i Čajetina) za različite korisničke grupe, kao i da utvrdi u kojoj meri zadovoljavaju izražene potrebe različitih zainteresovanih strana u regionalnom razvoju, kako bi formulisali preporuke za koncept Learning Economies (LE) web platforme  i  definisali osnove za fizibiliti studiju.

Kao deo ovog susreta, partneri iz Di Vittorio Foundation su 16. novembra organizovali radnu posetu mestima Lega Navale Castel di Tora, Rocca Sinnibalda, Vallecupola  (Natural Reserve Monte and Monte Navegna Cervia), u okviru koje su prezentovani primeri dobre prakse u regionalnom razvoju Italije.

Učesnici na ovom događaju su bili predstavnici partnerskih institucija Italije i Srbije.

ITALY

• Dr Elena Battaglini, Fondazione Di Vittorio
  • Dr Francesca Giofrè; University Sapienza Rome, Faculty of Architecture
  • Dr Giuseppe Onni, Università degli Studi di Sassari, DADU, Alghero