ПРОЈЕКАТ: „Learning Economies. Modelling Community-Led Local Development for the Sustainable Economic Trajectories оf the Negotin аnd Zlatibor Regions“ састанак радне групе

af

На институту „Di Vittorio Foundation“ у Риму одржани су од 14.до 16 децембра 2017. године састанак радне групе и истраживачка радионица у оквиру пројекта „Learning Economies. Modelling Community-Led Local Development for the Sustainable Economic Trajectories оf the Negotin аnd Zlatibor Regions“.

Циљ радионице био је да вреднује доступност, повезаност и корисност постојећих Web плаформи у регионима Источне Србије и Златибора (са посебним тежиштем на општинама Неготин и Чајетина) за различите корисничке групе, као и да утврди у којој мери задовољавају изражене потребе различитих заинтересованих страна у регионалном развоју, како би формулисали препоруке за концепт Learning Economies (LE) web platformе  и  дефинисали основе за физибилити студију.

Као део овог сусрета, партнери из Di Vittorio Foundation су 16. новембра организовали радну посету местима Lega Navale Castel di Tora, Rocca Sinnibalda, Vallecupola  (Natural Reserve Monte and Monte Navegna Cervia), у оквиру које су презентовани примери добре праксе у регионалном развоју Италије.

Учесници на овом догађају су били представници партнерских институција Италије и Србије.

ITALY

• Dr Elena Battaglini, Fondazione Di Vittorio
  • Dr Francesca Giofrè; University Sapienza Rome, Faculty of Architecture
  • Dr Giuseppe Onni, Università degli Studi di Sassari, DADU, Alghero