Pavle_Vasic_logo

NAGRADA PAVLE VASIĆ

Udruženje likovnih umetnika primenjenih umetnosti i dizajnera Srbije raspisuje konkurs za NAGRADU PAVLE VASIĆ koja se dodeljuje za tekstove iz oblasti primenjene umetnosti i dizajna objavljene u svim vrstama stručnih publikacija (monografije, knjige, zbornici), teoretski i kritički rad o primenjenoj umetnosti objavljen u medijima, kao i za autorske izložbe uz odgovarajući stručan tekst.

U obzir dolaze radovi objavljeni tokom 2018. godine.

Konkurs je otvoren od 15. januara do 01. februara. 2019. godine.

Prijavu koja treba da sadrži kratku biografiju autora, preporuku ili recenziju rada (nije obavezno) kao i tri primerka knjige, kataloga ili rada treba dostaviti u ULUPUDS, Terazije 26, drugi sprat, Beograd, do 01. februara 2019. godine.

Pravilnik Nagrade Pavle Vasić i dodatne informacije možete pogledati na web adresi: http://www.ulupuds.org.rs/Aktuelnosti.htm

Odluka Žirija za dodelu Nagrade saopštava se prilikom uručenja Nagrade 12. marta. 2019. godine u Svečanoj sali Rektorata Univerziteta umetnosti, Kosančićev venac 29/1.

Žiri Nagrade Pavle Vasić čine:
dr Čedomila Marinković, predsednica Žirija
dr Sanja Pajić i
Miroslav Karić.

Pokrovitelj nagrade je Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije.