Пројект “DANUrB”: Изложба “Јачање културног идентитета на подручју Дунава” – Центар за културу Смедерево

2018_DANUrB_Smederevo_pozivnica

Изложба “Јачање културног идентитета на подручју Дунава” на примеру Града Смедерева резултат је рада студената II године мастер програма Интегрални урбанизам, уз менторство професора и сарадника са Департмана за урбанизам Архитектонског факултета. Студентске мастер тезе, мастер пројекти и мастер завршни радови за школску 2017/18. годину урађени су у сарадњи Архитектонског факултета Универзитета у Београду са Градом Смедеревом, као и под окриљем DANUrB пројекта преко INTERREG Danube EU програма. Предмет рада на овим предметима обухватио је теме културног идентитета, урбаног развоја и брендирања града. Полигон за израду интегралних урбаних пројеката је подручје Града Смедерева, а развојни оквир планска документа на локалном, националном и наднационалном нивоу.

Отварање изложбе је у уторак, 25. септембра 2018. године у 18h у главном холу Центра за културу Смедерево.

ПОКРОВИТЕЉ ИЗЛОЖБЕ:
Град Смедерево

ОРГАНИЗАТОРИ ИЗЛОЖБЕ:
Град Смедерево
Владислава Живановић Ристовић, Главни урбаниста града Смедерева
Иван Нишлић, Град Смедерево
Центар за Културу Смедерево
Универзитет у Београду – Архитектонски Факултет
• Ментори: в.проф. др Александра Ђукић, в.проф. др Ксенија Лаловић, в.проф. др Урош Радосављевић, в.проф. др Бисерка Митровић, доц. др Ратка Чолић, доц. др Данијела Миловановић Родић
• Сарадници: ас. Александра Ђорђевић, ас. Јована Бугарски, ас. Бранислав Антонић, сар. Тамара Вуковић, сар. Божена Стојић

DANUrB пројекат – DANube Urban Brand је изградња регионалне мреже кроз туризам и образовање ради јачања „дунавског“ културног идентитета и солидарности. Пројекат је финансиран од стране Европске уније, кроз INTERREG Danube програм прекограничне сарадње.

Више о DANUrB пројекту:
DANUrB – INTERREG Danube programme: www.interreg-danube.eu/approved-projects/danurb
DANUrB – Facebook: www.facebook.com/DANubeUrbanBrand

Interreg_DANUrB_logo