2018_Kulturna-bastina-Topcidera_001

Muzej afričke umetnosti, Andre Nikolića 14 | Izvor fotografije: Muzej afričke umetnosti

2018_Kulturna-bastina-Topcidera_s

Izvor: Muzej afričke umetnosti

Tura u organizaciji Muzeja afričke umetnosti, Kuće kralja Petra i Kuće legata

Još od 19. veka Topčider se urbanistički osmišljava kao gradska oaza, sa brojnim parkovima, izletištima, velikim zelenim i pošumljenim površinama. U njegovom zelenilu kriju se i brojne vile, letnjikovci i umetnički ateljei podignuti početkom 20. veka. U prvoj šetnju u ciklusu „Kulturna baština Topčidera“ otkrićemo tri skrivena arhitektonska dragulja ovog beogradskog brda. Obići ćemo zdanja dve kulturne institucije koje su nekada služile kao vile, kao i jedan sasvim poseban muzej. Sve ih povezuje zanimljiva istorija i arhitektura, ali i stalne i tematske postavke koje uključuju kulturna dobra od nacionalnog i internacionalnog značaja.

Sa vama šetaju i pričaju istoričarke umetnosti Ana Knežević, saradnica Muzeja afričke umetnosti i Ivana Zatežić, saradnica Kuće legata.

Pridružite nam se u šetnji i istraživanju kulturne baštine Topčidera!

2018_Kulturna-bastina-Topcidera_002

Kuća kralja Petra Prvog, Vase Pelagića 40 | Izvor fotografije: Muzej afričke umetnosti