Radionica u okviru Mostarskih Dana Orisa 2018: “Mostar 2024: Exploring the urban voids, reinventing the identity”

Radionica “Mostar 2024: Exploring the urban voids, reinventing the identity”, Mostarski Dani Orisa 2018.

Mostarski Dani Orisa 2018.
20 – 22. april 2018.

Studenti druge godine Osnovnih akademskih studija Arhitektura sa predmeta Održive urbane zajednice iz studija van. prof. dr Aleksandre Stupar i doc. dr Vladimira Mihajlova, učestvovali su u međunarodnoj studentskoj radionici Mostar 2024: Exploring the urban voids, reinventing the identity, koja se održala u okviru prvih Mostarskih dana Orisa, organizovanoj od strane Oris kuće arhitekture, Centra za arhitekturu, umjetnost i dijalog – Mostar i Arhitektonskog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Rukovodilac radionice bila je Senada Demirović Habibija sa kolegama ispred ADA Centra – Mostar, dok je sa studentima takođe sarađivao i Tarald Lundenvall, ispred arhitektonskog biroa Snøhetta.

2018_Mostarski-dani-Orisa_AFBgd-radionica_05

2018_Mostarski-dani-Orisa_AFBgd-radionica_03

Studenti su istraživali tematiku urbanih džepova, kako bi povećali kvalitet javnih prostora i uticali na njihovu međusobnu integraciju, sa ciljem da se kulturni sadržaji reartikulišu i postanu integralni deo kulturne ponude grada Mostara, koji će se kandidovati za Evropsku prestonicu kulture 2024. godine. Nakon obilaska terena, radionica je imala i participativni karakter, gde su u Hrvatskom domu Herceg Stjepan Kosača, osim studenata aktivno bili uključeni i osnovci i srednjoškolci iz lokalnih mostarskih škola u okviru interaktivnog programa za decu i omladinu “Arhitektura, prostor, dizajn”.

Učesnici radionice sa Arhitektonskog fakulteta u Beogradu: Dušan Konstantinović‚ Jasna Pejčić, Jovana Oljačić, Nemanja Slankamenac, Dušan Špadijer, Sara Sandić, Katarina Stojanović, Luka Stijović.

2018_Mostarski-dani-Orisa_AFBgd-radionica_09

2018_Mostarski-dani-Orisa_AFBgd-radionica_10

Luka Stijović, Marija Ristić, Jasna Pejčić – deo rada u okviru radionice “Mostar 2024: Exploring the urban voids, reinventing the identity”, 2018.

2018_Mostarski-dani-Orisa_AFBgd-radionica_06

2018_Mostarski-dani-Orisa_AFBgd-radionica_02