Film_Skills_Academy-trening_za_skaute

Trodnevni intenzivni kurs za menadžere i skaute lokacija drugi je u seriji treninga u okviru Film Skills Academy i ima za cilj da vas upozna sa praksama u organizaciji međunarodnih filmskih produkcija. Tokom treninga dobićete jedinstvenu priliku da naučite šta je potrebno da biste bili uspešan član tima odgovornog za odabir i upravljanje lokacijama za filmska snimanja.

Uvidećete zašto je sektor lokacija značajan za proces snimanja filma – od početne ideje do detaljnog i osmišljenog plana snimanja i koje su obaveze svakog člana tima – asistenta na lokaciji, vođe ekipe, koordinatora lokacije, asistenta menadžera lokacije i samog menadžera lokacije.

Kada: 15-17. jun 2018. godine

Gde: Radisson Blu Old Mill Hotel, Bulevar vojvode Mišića 15, Beograd

Trener: Georgette Turner

Jezik kursa: engleski.

Broj učesnika je ograničen. Potrebno je da na treninge ponesete svoj laptop i fotoaparat (ukoliko nemate fotoaparat, možete koristiti telefon sa kvalitetnom kamerom).

Šta ćete naučiti?
Uloga sektora lokacija je manje poznata, ali je vitalna u produkciji. Skauting lokacija koristi metodu istraživanja i fotografije kako bi dokumentovao potencijalne lokacije koje mogu biti idealne za snimanje. A kako je u Srbiji povećan broj snimanja, raste i potražnja za novim lokacijama, i uloga skauta lokacija je sve veća.

Na treningu ćete proći kroz:
• Pregled procesa filmske produkcije
• Detaljan opis sektora lokacija
• Upoznavanje sa ulogom menadžera lokacija i svim pozicijama u timu
• Kreativno iščitavanje scenarija iz ugla lokacija
• Pregovaranje o izboru lokacija sa kreativnim timom
• Nalaženje lokacija koje odgovaraju vizuelnom identitetu filma i ispunjavaju tehničko-logističke zahteve
• Prikupljanje odgovarajućih fotografija i upravljanje adaptacijama lokacije
• Komunikaciju sa vlasnicima lokacija, lokalnim vlastima i upraviteljima
• Sastavljanje budžeta u vezi sa lokacijama
• Razvoj karijere frilensera na filmu

Ciljevi kursa:
• Sticanje znanja i razumevanje procesa produkcije, organizacija kancelarije, floor protocols i etiquette
• Upoznavanje sa različitim pozicijama i karijernim izborima unutar filmske i televizijske produkcije
• Formiranje mreže kontakata u filmskoj industriji
• Sticanje znanja i veština koje vas osposobljavaju za rad na poziciji location menadžera i skauta lokacije
• Sticanje iskustva skautinga lokacija za produkcije

Kome je kurs namenjen?
• Producentima početnicima
• Scenografima i članovima scenografskog tima
• Organizatorima produkcije
• Turističkim vodičima, fotografima i entuzijastima zainteresovanim za rad na filmu

O predavaču:
Georgette Turner je direktorka nagrađivane kompanije On The QT Limited, koja se bavi menadžmentom lokacija za filmove, serije i reklame. Uspešno sarađuje sa čuvenim američkim studijima Warner Bros, 20th Century Fox, i britanskim Working Title, Elstree Studios, Pinewood Studios. Svoju filmsku karijeru započela je 2002. godine nakon završetka pozorišnih studija kao menadžer lokacija. Od tada je bila zaslužna za realizaciju mnogih visokobudžetnih produkcija kao što su Harry Potter i smrtonosni darovi, Pirati sa Kariba, Na rubu vremena, Nemoguća misija, Snežana i lovac, Tarzan, Fantastične zveri i gde ih pronaći. Poslednji projekat na kome je radila je TV serijal Luckyman Stena Lija.

Prijavljivanje:
Prijave za učestvovanje na treningu su obavezne na linku: Registracioni formular.

Rok za prijave: 8. jun 2018.

Kotizacija za trening: 150,00 EUR

Sve dodatne informacije i asistenciju možete dobiti od SFA na email: trening@filminserbia.com ili putem broja 011 4059961.

Film-Skills-Academy-logo