Predavanje: Integrisano upravljanje građevinskim projektima primenom BIM tehnologije – BEXEL Consulting

Pozivamo vas na predavanje BEXEL Consulting-a:
Integrisano upravljanje građevinskim projektima primenom BIM tehnologije
22. maj 2018. 12.15-14.00h
Arhitektonski fakultet, sala 235

Bexel Consulting, član buildingSMART International i član tehničkog komiteta CIFE centra Stanford univerziteta, održaće predavanje o integrisanom pristupu u upravljanju projektima primenom BIM tehnologije. Prezentacija će obuhvatiti primenu BIM tehnologije u svim fazama projekta, i izradu BIM rezultata korišćenjem softvera BEXEL Manager, počevši od faze izrade projekta i kontrole kvaliteta projektne dokumentacije, izrade predmera i predračuna radova i sprovođenja tenderskog procesa, upravljanje nabavkama materijala, 4D i 5D planiranja u BIM okruženju kao i praćenja faze realizacije investicionih projekata primenom BIM tehnologija.

U okviru studije slučaja konkretnog projekta biće istaknuti različiti izazovi, problemi i njihova rešenja, kao i 3D, 4D, 5D, 6D BIM procesi i njima ostvarene prednosti za konkretan projekat. Takođe, biće predstavljeni i globalni trendovi integrisanog upravljanja građevinskim projektima, otvoreni BIM pristup i stanje standardizacije na svetskom nivou uz poseban osvrt na stanje u Evropskoj Uniji.

2018_Bexel-Consulting_predavanje