2018_Herit-City

Dani-arhitekture-Banja-Luka_logo90px

Istraživački centar za prostor organizuje Konkurs HERIT.CITY, u okviru ovogodišnje manifestacije Dani arhitekture – Banja Luka koja će biti održana od 02. do 10. juna 2018. godine. Ideja organizatora da se kroz konkurs HERIT.CITY i pristigle radove preispitaju kolektivni i individualni odnos prema nasleđu.

Izvor: Dani arhitekture Banja Luka

Tema:
Kulturno nasljeđe predstavlja niz fizičkih i nematerijalnih dobara koje čini ostavštinu prošlih generacija, podrazumijeva dobra koja su naslijeđena ili koja nastaju u sadašnjosti, a imaju specifičnu vrijednost i simbolički značaj u svijesti ljudi. Često se događa da jedna generacija odbaci ono što je prethodna generacija smatrala kulturnom baštinom, pa ponovo oživljavanje baštine uslijedi tek nakon smjene još jedne generacije.

Ideja nam je da kroz HERIT.CITY konkurs i pristigle radove preispitamo kolektivni i individualni odnos prema nasljeđu i dobrima. Pozivamo autore da kroz fotografiju, crtež, kolaž, računarsku vizualizaciju, nekoliko riječi ili neki drugi medij zabilježe i prikažu svoje viđenje kulturnog nasljeđa.

Cilj izložbe je da otvori pitanja, podstakne komunikaciju, podigne nivo svijesti i prikupi materijal koji će biti predstavljen u okviru manifestacije Dani arhitekture Banjaluka 2018.

Molimo vas da se prije uzimanja učešća na konkursu detaljno upoznate sa propozicijama.

Učešće je otvoreno za sve.