Позив за учешће на Лизори летњој школи традиционалне архитектуре у Италији – ИНТБАУ 2018

Лизори је мало средњовековно утврђено насеље, познато и под именом San Benedetto, односно Castello di Pissignano Alto, које се налази у Умбрији, у близини Перуђе.

INTBAU_logo_opt

Обавештење за студенте мастер и докторских студија!

Позивају се заинтересовани студенти и архитекте заинтересоване за учешће у летњој школи: The Lizori Summer School in Traditional Architecture коју организује међународна организација INTBAU – The International Network for Traditional Building Architecture & Urbanism (https://www.intbauitalia.org/summerschool2018)

Програм летње школе је практичног и теоријског карактера, у оквиру кога ће полазници стицати знања о снимању и представљању историјских грађевина и простора, припремаће индивидуалне и групне пројекте, презентације и сл. Кроз овај програм они ће унапредити своје способности за дигитално моделовање и представљање историјских грађевина.

Наставници су: Giuseppe Amoruso (Politecnico di Milano), Fabio Bianconi, Marco Filippucci (Università di Perugia), са асистентима.

На крају програма биће организована International Open Conference “Cultural Heritage In Practice”, са уводничарима: Pamela Bernabei (Fondazione Meneghetti), Robert Adam (INTBAU UK), Vito Cardone (UID Chair), Mario Centofanti (Università dell’Aquila), Rossella Salerno (Politecnico di Milano), José Antonio Franco Taboada (Universidad de A Coruña) and Filippo Palombini (Comune di Amatrice), под покровитељством the Italian Society of Drawing UID-Unione Italian Disegno.

Летња школа траје 9 дана у Lizori-у (Campello Sul Clitunno), у Италији, од 20. до 28. јуна 2018. године.

Укупна цена учешћа у програму је 500€ што укључује: наставу, смештај и храну. Трошкови пута нису укључени у цену и сносе их сами учесници.

За више информација заинтесовани могу да се обрате проф. др Мирјани Ротер Благојевић на мејл: roterm@arh.bg.ac.rs и др Ренати Јадрешин-Милић на мејл: renata@arh.bg.ac.rs

Call for INTBAU Italia Lizori Campus 2018 Брошура: INTBAU Italia Lizori Campus 2018