Конкурс ЦПН: Финансијска подршка пројектима промоције и популаризације науке у 2018. години

CPN_Javni-poziv 2018

ЗА СТУДЕНТЕ:
Позив за учешће у Категорији 3 – Идејна решења за интерактивне експонате у парковима науке
Рок за предају радова: 27.04.2018.

Centar_za_promociju_nauke_logo

Рок за предају радова: 27.04.2018.

Центар за промоцију науке расписао је Јавни позив за подношење пријава за финансијску подршку пројектима промоције и популаризације науке у 2018. години. Центар позива сва заинтересована научна, научностручна друштва, школе, центре за стручно усавршавање, удружења и друге организације, али и појединце преко научних клубова да поднесу своје пријаве за избор пројеката промоције и популаризације науке и технике, којима ће Центар пружити финансијску подршку у 2018. години (у даљем тексту: Јавни позив).

Циљ Јавног позива је подизање нивоа научне писмености и ширења научне културе уз децентрализацију промоције и популаризације науке на територији Републике Србије; подршку разноврсним и иновативним пројектним приступима из области промоције и популаризације науке, а који покривају интересовање и потребе опште популације; подршку иновативним и високоутицајним пројектима који имају велики обухват у циљу развоја и побољшања квалитета пројеката из области промоције науке од глобалног значаја и подршку креативним пројектима који афирмишу доступност знања у отвореном простору путем научнопопуларних експоната како би се научни појмови, феномени и чињенице усвојили кроз непосредно искуство.

Повезани  текстови:
Догађај у Центру за промоцију науке: Хоризонт четвртком – Да ли постоји женска наука?
Конкурс за доделу националних стипендија: “За жене у науци” за 2018.
Изложба: Art+Science 2017
Дигитална публикација: ”Увод у објављивање научних публикација” – Андреас Екснер

Укупна расположива средства издвојена за ову намену износе 8.300.000,00 динара, по следећој расподели:

Категорија 1 – Пројекти промоције науке у научним клубовима – 3.300.000,00 динара, с тим да је максималан износ по пројекту 100.000,00 динара;

Категорија 2 – Пројекти промоције науке – 3.000.000,00 динара, с тим да је максималан износ по пројекту 200.000,00 динара;

Категорија 3 – Идејна решења за интерактивне експонате у парковима науке – до 200.000,00 динара. За пројекте који су изабрани као награђени и пројекте које ће Центар уврстити у каталог, подносилац пројекта има право на накнаду зависно од ефеката његовог искоришћавања:
– за првонаграђени пројекат – 50.000,00 динара бруто,
– за другонаграђени пројекат – 30.000,00 динара бруто,
– за трећенаграђени пројекат – 10.000.00 динара бруто.

Максималан износ цене израде једног експоната је 100.000,00 динара.
Информишите се више на: https://www.youtube.com/watch?v=z6uVgTSs0Os

Категорија 4 – Пројекти израде експоната који ће се реализовати у парковима науке – минимум 2.000.000,00 динара, с тим да је максималан износ израде једног експоната 100.000,00 динара.

Јавни позив за подношење пројеката у прве четири категорије отворен је у периоду од 04.04.2018. до 27.04.2018. године. Јавни позив за Категорију 4 се спроводи пошто буду изабрана идејна решења из Категорије 3.

О пропозицијама конкурса и свим детаљима у вези са пријављивањем прочитајте више на: http://www.cpn.rs/aktivnosti/javni-poziv-2018/

Формулару за пријављивање можете приступити путем следећег линка: prijave2.cpn.rs