Радионица W.A.Ve 2018 – сарадња Universita IUAV di Venezia и Архитектонског факултета

2018_WAVe_poster

НАПОМЕНА:
Студентима I године МАСА учешће у радионици може бити признато уместо обавезне радионице уз Студио М02.
Сви студенти учесници радионице стичу право на додатне кредите за ваннаставне активности.
Презентација: Увод у радионицу W.A.Ve 2018 – др Енрико Ангилари (dr Enrico Anguillari)

2018_WAVe_logo

Пријава учешћа од 11.04. до 20.05.2018.

Архитектонски факултет у Београду у сарадњи са Универзитетом IUAV (Istituto Universitario di Architettura di Venezia) организује радионицу extra W.A.Ve која ће се одржати од 25. јуна до 13. јула 2018. године на Архитектонском факултету у Београду и на IUAV у Венецији. Тематски оквир овогодишње WAVe радионице назван је Italian Beauty – The Scandalous Revolutionary Force of the Past док је низ радионица extra W.A.Ve које се ове године по први пут организују на неколико локација широм света конципиран као локална проблематизација „кровне“ теме.

Уводна презентација W.A.Ve радионице на Архитектонском факултету одржаће се у четвртак, 26. априла 2018. године (време и место ће бити накнадно објављени).

2016_WAVe_Fernanda-De-Maio

Из селекције 5 најбољих радова радионице W.A.Ve 2016: Burden of dreams – Fernanda De Maio, Università Iuav di Venezia | Фото © Umberto Ferro

2016_WAVe_Aldo-Aymonino

Из селекције 5 најбољих радова радионице W.A.Ve 2016: Marghera_Playground tecnologico – Aldo Aymonino, Università Iuav di Venezia | Фото © Umberto Ferro

Радионицу ће водити два гостујућа тутора са IUAV-а са богатим искуством са претходних W.A.Ve радионица и доц. др Наташа Ћуковић Игњатовић, а нашим студентима ће се прикључити и неколико колега из Венеције. Током трајања радионице биће обезбеђен и live-streaming предавања и пратећих манифестација на IUAV-у.

За завршну презентацију радова у Венецији IUAV је обезбедио простор и штампање плаката тако да ће учесници радионице бити у могућности да 13. јула 2018. године и сами представе резултате свог рада као и да размене искуства са око 1500 учесника окупљених у 26 студија.

У петак, 13. јула 2018. године дипломирају студенти свих универзитета у Венецији, док се 14-15.07.2018. године одржава традиционална манифестација Festa del Redentore, па је боравак у Венецији у овом периоду јединствен доживљај као и прилика за посету Бијеналу архитектуре.

Време и место одржавања радионице

25.6-11.7.2018 године: Универзитет у Београду – Архитектонски факултет
12-13-07.2018 године: IUAV, Венеција

Пријављивање

Пријава учешћа од 11.04. до 20.05.2018.

Пријаву (1-4 стране формата А4 са основним подацима о студенту, фотографијом и илустрацијом репрезентативних радова) у PDF формату слати на e-mail адресу natasa@arh.bg.ac.rs

У пријави обавезно навести знање страних језика, нарочито енглеског и италијанског.

Учешће у радионици је бесплатно за студенте свих студијских програма АФ; трошкови пута и боравка у Венецији нису укључени. За учеснике радионице обезбеђен је смештај по повлашћеној цени.

Додатни инфо

Корисни линкови:
IUAV – http://www.iuav.it/homepage/
Бијенале архитектуре у Венецији: http://www.labiennale.org/en/architecture/2018/16th-international-architecture-exhibition
Festa del Redentore: http://events.veneziaunica.it/content/redentore-feast-2018

Брошура радионице W.A.Ve 2018