Предавање: “Урбана одрживост – зашто је важна и како се може постићи” – Др. Џери Ентони (Dr. Jerry Anthony)

Dr_Jerry_Anthony_main

Позивамо све заинтересоване на предавање: “Урбана одрживост – зашто је важна и како се може постићи” – Др. Џери Ентони (Dr. Jerry Anthony), ванредни професор урбаног и регионалног планирања на Универзитету у Ајови, Ајова, Сједињене Америчке Државе (САД).

Предавање ће се одржати у петак, 23. фебруара 2018. године у 15.00 часова, у амфитеатру Архитектонског факултета у Београду, у оквиру предмета ОАСА-24071 Одрживе урбане заједнице и ОАСА-24042 Саобраћај и друштвена инфраструктура.

Биографија

Др. Џери Ентони (Dr. Jerry Anthony) је глобални носилац промена.

Др. Ентони је 2003. године установио Фонд за стамбено осигурање Џонсон Каунти (Housing Trust Fund of Johnson County), непрофитне организације која (са оперативним буџетом од 1,2 милиона долара у фискалној 2018. години) финансира стварање новог приступачног становања у Џонсон Каунти-ју, Ајова, САД.

Године 2012. био је суоснивач Светског института одрживог развоја у Кочију у Индији (World Institute of Sustainable Development).

Он је ванредни професор урбаног и регионалног планирања на Универзитету у Ајови (Urban and regional planning at the University of Iowa), где је запослен од када је стекао звање доктора науке на Државном универзитету Флорида (Florida State University), САД, у 2000. години.

Америчка планерска асоцијација (American Planning Association) прогласила га је “Одличним едукатором”, једним од само два професора икада који су добили то признање у држави Ајови, САД.

Његове публикације су читане на велико, а чланак из 2004. године под насловом “Ефекти закона о управљању растом Флориде на доступност становања” (The Effects of Florida’s Growth Management Act on Housing Affordability) проглашен је једним од десет најутицајнијих радова објављених у престижном часопису Америчке планерске асоцијације (Journal of the American Planning Association) у последњих 25 година.

Његово истраживање финансирале су бројне америчке и међународне агенције, укључујући Институт Брукингс (The Brookings Institution) и МекАртур Фондација (MacArthur Foundation).

Предаје курс за студије у иностранству на Индијском зимском програму на Универзитету у Ајови, назван „Одрживи развој: искуство из Керале“ (2017-2018 India Winterim Courses: Sustainable Development: The Kerala Experience). Овај курс је имао трансформативан утицај на резултате студената основних и мастер студија са преко 15 северноамеричких универзитета од 2009. године.

Др. Ентони је од 2015. гостујући наставник на Кинеском универзитету Хонг Конг (The Chinese University of Hong Kong), на коме се бави менторским и едукативним радом студената из више од 20 азијских и скандинавских земаља.

Релевантне публикације:
Anthony, Jerry. 2017. State Growth Management and Urban Sprawl Reduction: Lessons from Florida, Journal of Urban Planning and Development, Vol. 143, Issue 4 (December 2017)

Khandelwal, Meena, Matthew E. Hill, Paul Greenough, Jerry Anthony, Misha Quill, Marc Linderman, and H.S. Udaykumar. 2017. Why Have Improved Cook-stove Initiatives in India Failed? World Development 92: 13–27.

Anthony, Jerry. 2016. Housing price effects of growth regulations: a concise taxonomy. International Journal of Housing Policy.

Greenlee, Andrew, Mary Edwards & Jerry Anthony. 2015. Planning Skills: An Examination of Supply and Local Government Demand. Journal of Planning Education and Research, 35(2): 161-173.

Anthony, Jerry. 2008. Exploring causes of smart growth policy adoption: Many challenges persist. Social Sciences Quarterly, 89(3): 1371-1377

Anthony, Jerry. 2007. Achieving the UN’s Millennium Development goal: Problems and prospects in a medium-sized Indian city. Journal of the American Planning Association, 73(2):223-237.

Anthony, Jerry, and David Forkenbrock. 2006. Land Use Law in Planning: Practice and Pedagogy. Journal of Planning Education and Research, 26(1): 80-91.

Anthony, Jerry. 2006. State Growth Management and Housing Prices. Social Science Quarterly 87(1):122-141.

Anthony, Jerry. 2005. Family Self-sufficiency programs: Program benefits and factors affecting participants’ success. Urban Affairs Review 41(1): 65-92.

Anthony, Jerry. 2004. Do State Growth Management Regulations Reduce Sprawl? Urban Affairs Review 39 (3): 376-397.

Anthony, Jerry. 2003. The effects of Florida’s Growth Management Act on Housing Affordability. Journal of the American Planning Association 69(3): 282-295.

Book chapters
Anthony, Jerry. 2011. Home Burdens: The High Cost of Homeownership. Chapter 4 in Katherine Porter (ed). Broke: How Debt Bankrupts the Middle Class. Stanford University Press.

CV Jerry Anthony Ph.D