Predavanje: ”Prognoza razvoja gradova do 2025” – prof. dr Eva Vaništa Lazarević

Kolarac_logo

Ciklus predavanja:
TEHNIČKE NAUKE: SAVREMENA ISTRAŽIVANJA I PRIMENE
inauguraciona predavanja članova Naučnog društva Srbije (Odeljenje tehničkih nauka)

Prof. dr Eva Vaništa Lazarević, Arhitektonski fakultet u Beogradu

Prognoza razvoja gradova do 2025. godine

Mala sala Kolarčeve zadužbine – ulaz slobodan,
petak, 9. februar 2018. godine u 18.00 časova.

Prognoza razvoja gradova do 2025, prema analitičarima, ne izgleda onako kako smo planirali, verovali i učili još pre koju deceniju. Gradovi nam i dalje ne izgledaju kao iz futurističkih filmova, gradska jezgra su opstala, satelitiski gradovi nisu zaživeli. Saobraćaj, vezan za ekologiju, odvija se i planira na novi i neočekivan način.

U Emiratima postoji poseban dan i čitavo ostrvo određeno za bicikliste iako je plus 40 stepeni i energije ne nedostaje. Pogonska goriva se povinuju modnim imperativima. Sociološka slika u metropolama današnjice je drastično promenjena. Balans siromaštva i bogatstva je pomeren. Kriza je, kažu, prošla.

Kakva iskustva ovde možemo da izvučemo za našu sredinu?

Dobrodošli!

Kolarac_Eva_Vanista_Lazarevic