2017_Outside_m

BAB_Logo120x120

Izložba arhitektonskih radova i promocija publikacije pod nazivom “OUTSIDE: Self-initiated Projects“ će se po drugi put održati u okviru manifestacije Balkanski arhitektonski bijenale, u galeriji Štab u petak, 22. decembra 2017. godine od 21h.

Cilj je da kroz izložbu i publikaciju afirmiše i učini vidljivom mladu arhitektonsku scenu, i predstavlja šansu za promovisanje i otkrivanje novih praksi i drugačijih pristupa arhitektonskom projektovanju.

Autori radova: Ana Šulkić & Audrey Štrecinjo, AREA_Architecture Research Athens, Arquitectura Subalterna, Bisera Krckovska, Tomaso Boano & Jonas Prišmontas, Boano Prišmontas (Tomaso Boano, Jonas Prišmontas, Marìa Eugenia Beizo, Alessio Monarca, Eszter Hanzséros, Nicola Paggi, Stefano Casati, Wilson Lam), Momentum, Cutting Edge CNC, Chris Briffa, Dragana Ćirić, Dumitru Alexandru Musteata & Francesca Di Benedetto, Eudes Bonneau-Cattier & Ariane Picoche, Eva de Klerk, fala atelier, False Mirror Office, Guerilla Architects (Denica Indzhova), Ida Križaj Leko, Irena Gajić, matdaro (Mattia Darò), MELEEM, Mihaela Hristova & Ștefan Sălăvăstru, Milorad Obradović, Snežana Zlatković, WAI think tank (Cruz Garcia & Nathalie Frankowski), Whood x Mug Office (Christoph Holz, Jeanne Wery, Regis Widmer)

2017_Outside_katalog

Težište ovogodišnje izložbe je na samoiniciranim projektima koji nude jedinstvene, istraživačke i utopijske predloge, a koji su razvili drugačiju poziciju u odnosu na postojeću arhitektonsku praksu. Samoinicirani projekti predstavljaju platformu za istraživanje i pronalaženje novih pristupa, ali i za afirmaciju nove vrste arhitekture. Ključni aspekt ovakve produkcije ogleda se u stalnoj potrazi za novim, koja je neodvojiva od arhitektonske prakse.