• Конференција: ПРОСТОРИ КУЛТУРЕ – О (само)организовању и (нашим) могућностима

By Архитектонски факултет_Уредник on 21/11/2017
    / 24.11 - 26.11.2017. / Асоцијација Независна културна сцена Србије организује у Београду тродневну регионалну конференцију ПРОСТОРИ КУЛТУРЕ : О (само)организовању и (нашим) могућностима, посвећену могућностима и дометима самоорганизовања у просторима културе. Кроз разговоре, предавања и радне сесије биће представљени различити модели функционисања простора намењених културним и друштвеним активностима заједнице.
  • Изложба: Чувари времена – заборављено индустријско наслеђе

By Архитектонски факултет_Уредник on 21/11/2017
    / 15.11 - 03.12.2017. / Изложба “Чувари времена – заборављено индустријско наслеђе” отворена је за публику од 16. новембра 2017. године у Музеју Југославије. Изложба фотографија материјалних остатака старих индустрија, насталих током истраживања индустријског наслеђа Србије, аутора мр Рифата Куленовића, музејског саветника, и Аде Влајић, кустоскиње, отворена је за публику од четвртка 16. новембра 2017. године у Музеју Југославије.
  • Изложба и трибина: Архитектура Миленије и Дарка Марушића

By Архитектонски факултет_Уредник on 21/11/2017
    / 23.11.2017. у 18:30 @ Ваљево / Позивамо Вас на отварање ”Изложба архитектуре – Миленија и Дарко Марушић” у Галерији Народног музеја Ваљево (Трг војводе Мишића 3), које ће се одржати у четвртак, 23. новембра 2017. године у 18:30 часова. Изложбу ће отворити арх. Игор Марић, председник Друштва инжињера и техничара Србије. У оквиру изложбе одржаће се и трибина о раду познатог архитектонског двојца: ”Архитектура Миленије и Дарка Марушића” у свечаној сали Ваљевске гимназије (Вука Караџића 3) у четвртак, 30. новембра 2017. године у 18:30 часова. На трибини учествују: арх. Миленија Марушић, арх. Бранислав Митровић, арх. Бојан Ковачевић и арх. Милан Максимовић.
  • Радионица – Студенти студентима: “Питајте (будућег) библиотекара”

By Архитектонски факултет_Уредник on 21/11/2017
    / 27.11.2017. у 19:00 @ СКЦ / Циљ радионице је да стекнете вештине проналажења потребних података у мору других информација, научите правилно библиографско цитирање и састављање форме и композиције писаних радова. Научићете да проналазите жељене информације користећи се претрагом различитих база података (Jstor, Cobiss, KoBSON, Index Translationum, Phaidra и других).