Предавање у вези студентског конкурса компаније Stattwerk за еко-центар на Зеленом венцу

2017_Stattwerk_Balkanski-eko-centar

Фото: Немања Дачић

Stattwerk-Beograd_logo

Stattwerk d.o.o, пројектантски биро из Београда, огранак истоимене немачке компаније, подстиче студенте свих архитектонских факултета на територији Републике Србије да размишљају о одрживим архитектонским пројектима конкурсом за решење дизајна фасаде балканског еко-центра на Зеленом венцу.

Радови треба да буду у складу са зеленом и енергетски ефикасном архитектуром. Stattwerk d.o.o. је припремио новчане награде за троје најбољих студената:
1. награда –1500 EUR
2. награда – 500 EUR
3. награда – 500 EUR

Такође, троје студената ће бити награђено и шестомесечним плаћеним праксама у пројектном бироу Stattwerk d.o.o. у Београду. Stattwerk d.o.o. жели да расписивањем конкурса подстакне домаће архитекте да размишљају о одрживој архитектури и да допринесу реализацији првог зеленог, енергетски независног солитера на Балкану.

Предавање за све студенте који су заинтересовани за учешће на конкурсу и имају жељу да се детаљније упознају са условима конкурса, одржаће се у четвртак, 12. октобра 2017. године од 19.15h у амфитеатру Архитектонског факултета Универзитета у Београду.

Повезани текстови:
Архитектонски и студентски конкурс компаније Stattwerk за идејно решење балканског еко-центра на Зеленом венцу
Резултати студентског конкурса Thameslink – вагон 2017
Twist Box – Соларни декатлон: наши студенти настављају пут до Дубаија
Конференција: ”Ка net zero градњи” – Светска недеља зелене градње
Први међународни конгрес: Одржива архитектура – енергетска ефикасност (7-8. октобар 2017.)

2017_Stattwerk_Balkanski-eko-centar_Predavanje-poster