Прва награда на VII Салону пејзажне архитектуре за три публикације завршних радова студената МАС Интегрални урбанизам

2017_Salon-pejzazne-arhitekture_poster

На VII међународном Салону пејзажне архитектуре, које организује Удружење пејзажних архитеката Србије, ауторски тим у саставу ван. проф. др Марија Маруна, доц. др Данијела Миловановић Родић, доц. др Ратка Чолић, ван. проф. др Ксенија Лаловић је у категорији публикација добио Прву награду за „Публикације завршних радова три генерације студената Мастер академских студија Интегрални урбанизам Архитектонског факултета Универзитета у Београду“.

VII Салон пејзажне архитектуре се одржава у Галерији науке и технике Српске академије наука и уметности у Београду у периоду 31. мај – 30. јун 2017. године.

Посетиоци изложбе ће моћи да виде планерска и дизајнерска решења уређења различитих простора, почев од широких предела у којима се нуде решавања проблема заштите природе, заштите културног наслеђа и сл, па до обликовних решења паркова, вртова, стамбених отворених простора, рекреативних површина, зелених кровова, пословних вртова, обала итд. Такође се могу видети и поједина истраживачка размишљања о проблемима одрживог развоја, вредновању карактера пејзажа и уређивању предела и животне средине. Улаз је бесплатан за све догађаје у оквиру Салона.

7_Salon_pejzazne_arhitekture_2017_nagradjeni

Aуторски тим у саставу (с лева на десно) ван. проф. др Марија Маруна, ван. проф. др Ксенија Лаловић, доц. др Данијела Миловановић Родић и доц. др Ратка Чолић је добио Прву награду за публикације на VII Салону пејзажне архитектуре | Додела награда у Галерији САНУ – 01. јун 2017.

Награђене публикације су:

• Маруна, М; Чолић, Р. (ур)
Интегрални урбани пројекти за развој центра Крагујевца: каталог изложбе завршних радова генерације студената 2012/2013
Београд: Универзитет у Београду, Архитектонски факултет (2014)

201213_MASIU_Katalog-studentskih-radova_00

• Чолић, Р; Маруна, М; Миловановић Родић, Д; Лаловић, К. (ур)
Интегрални урбани пројекти за управљање ризиком од поплава на примеру Обреновца: каталог изложбе завршних радова генерације студената 2013/2014
Београд: Универзитет у Београду, Архитектонски факултет (2015)

MM_katalog_2015_01

• Миловановић Родић, Д; Маруна, М; Чолић, Р. (ур)
Београд: Универзитет у Београду, Архитектонски факултет (2016)

201415_MASIU_Katalog-studentskih-radova_00

Повезани текстови:
Публикација: Инструменти управљања интегралним урбаним развојем на примеру града Панчева: каталог изложбе завршних радова генерације студената 2014/2015
Публикација: Интегрални урбани пројекти за управљање ризиком од поплава на примеру Обрановца: каталог изложбе завршних радова генерације студената 2013/2014
Публикација: Интегрални урбани пројекти за управљање ризиком од поплава на примеру Обрановца: каталог изложбе завршних радова генерације студената 2012/2013
Курсеви МАСУ М4.2. – Мастер теза и МАСУ М4.3. – Мастер пројекат: Радионице 1 и 2
Курсеви МАСУ М4.2. – Мастер теза и МАСУ М4.3. – Мастер пројекат: Радионица 3
Публикација: Иновативни методолошки приступ изради мастер рада: допринос едукацији профила урбанисте
Потписивање Споразума о сарадњи Архитектонског факултета са GIZ/AMBERO-ICON пројектом

Награђене публикације приказују завршне мастер радове прве три генерације студената студијског програма Интегрални урбанизам. Студентски радови су током трогодишњег периода рађени уз сарадњу са локалним самоуправама Града Крагујевца, Општине Обреновац и Града Панчева и уз учешће широког круга експерата уз угледних професионалних институција у Србији као што су Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре, Институт за архитектуру и урбанизам Србије, Урбанистички Завод Београда, Инжењерска комора Србије и Стална конференција градова и општина Србије.

Радови прве две генерације студената су рађене у сарадњи са GIZ-AMBERO пројектом Унапређење управљања земљиштем на нивоу локалних самоуправа у Србији. Друга генерација студената је радове произвела кроз колаборацију са студентима мастер студијског програма Урбани менаџмент Техничког факултета из Берлина. Радови студената треће генерације студената су учествовали у пројекту Партиципативног буџетирања Града Панчева.

Честитамо колегама!!

Све информације о VII Салону пејзажне архитектуре 2017. можете погледати овде:
Програм VII Салона пејзажне архитектуре 2017.
Каталог радова VII Салона пејзажне архитектуре 2017.
Извештај жирија VII Салона пејзажне архитектуре 2017.

Са отварања VII Салона пејзажне архитектуре

7_Salon_pejzazne_arhitekture_2017_otvaranje_03

7_Salon_pejzazne_arhitekture_2017_otvaranje_01

7_Salon_pejzazne_arhitekture_2017_otvaranje_02

7_Salon_pejzazne_arhitekture_2017_otvaranje_04

VII Салон пејзажне архитектуре се одржава у Галерији науке и технике Српске академије наука и уметности у Београду у периоду 31. мај – 30. јун 2017. године.