KCB_Arh_u_kontekstu_top_o

Učestvuju: Mia David, moderator i Radivoje Dinulović, arhitekta

Radivoje-Dinulovic-470x260

arh. Radivoje Dinulović | Foto Nemanja Knežević

O odnosu arhitekture, pozorišta i obrazovanja, sa nama će u okviru predavanja Arhitektura pozorišta i druge strasti, još jednog predavanja iz ciklusa Arhitektura u kontekstu 2, razgovarati istaknuti arhitekta i scenograf Radivoje Dinulović.

Radivoje Dinulović (Beograd, 1957) je arhitekta i scenograf. Bavi se dizajnom, projektovanjem i teorijom pozorišta i scenskog prostora. Diplomirao je i magistrirao na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, a doktorirao na Fakultetu tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu. Vodio je tehnički sektor u pozorištu „Atelje 212“ i tehničku produkciju brojnih scenskih događaja. Autor je preko sto projekata u oblasti scenske arhitekture, od kojih su mnogi izvedeni, kao i niza scenografija za pozorište, scenske događaje i televiziju. Autor je knjige „Arhitektura pozorišta XX veka“ (Klio, 2009), urednik brojnih publikacija i autor više desetina tekstova objavljenih u najznačajnijim domaćim i stranim časopisima. Osnivač je studija scenskog dizajna, kao i brojnih manifestacija u ovoj oblasti među kojima su Bijenale scenskog dizajna i ciklus simpozijuma „Spektakl-grad-identitet“. Bio je član međunarodnog žirija Praškog kvadrijenala scenskog diyajna i scenskog prostora 2015. godine.

Redovni je profesor i šef Katedre za umetnost primenjenu na arhitekturu, tehniku i dizajn na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu, gde je i rukovodilac doktorskih studija Arhitekture i urbanizma i kordinator studijskih programa scenskog dizajna.

2015_Prasko-kvadrijenale

Nastup Srbije na Praškom kvadrijenalu 2015. | Foto © Nemanja Knežević