KCB_Arh_u_kontekstu_top_o

АРХИТЕКТОНСКИ КОНКУРС КАО МОДЕЛ АРХИТЕКТОНСКЕ ПРАКСЕ

Учествују: Снежана Ристић, модератор и Зорица Савичић, архитекта

Zorica-Savicic

арх. Зорица Савичић | Кадар из видеа Зорица Савичић – Уводна реч о Зрењанинском тргу

Зорица Савичић говориће о изазовима урбанистичко-архитектонских конкурса, важности и ефемерности ентеријера, архитектури као животном опредељењу, архитектонској пракси и важности образовања, о томе како архитектице пролазе у овој професији, било да су у пракси или у образовном систему.

Зорица Савичић је дипломирала 1985, на Архитектонском факултету у Београду. Награђивана је као студенткиња. Добила је награду из фонда Оливера и Милан Минић за најбољи студентски рад из области ентеријера и награду фонда Даница Којић за најбољи дипломски рад из области ентеријера. Радила је у великим архитектонским бироима (Инвест биро, Енергопројект), била је асистенткиња на Архитектонском факултету Универзитета у Београду. Данас је ванредна професорка на Факултету за уметност и дизајн, Универзитета Џон Незбит на предмету Ентеријер јавних објеката и објеката културе. Још увек учествује на архитектонско урбанистичким конкурсима. И добија награде.

Повезани текстови:
Резултати конкурса за три централна трга у Београду (Трг Николе Пашића, Трг Теразије и Трг Републике)
Резултати конкурса за идејно решење стамбено-пословног блока у центру Суботице

Разговор: Архитектура у контексту 2 – др Светлана Пејић и Благота Пешић
Разговор: Архитектура у контексту – Александра Шевић и Вера Павловић-Лончарски
Разговор: Архитектура у контексту – Пројектни студио АГМ – Борислав Петровић, Иван Рашковић и Нада Станић
Разговор: Архитектура у контексту – арх. Владимир Лојаница
Разговор: Архитектура у контексту – Разговор: Архитектура у контексту – Јован Митровић и Дејан Миљковић
Разговор: Архитектура у контексту – Студио РАУМ Архитекти (Милош Раонић и Бранислав Ристовић) представља Јелена Грбић
Разговор: Архитектура у контексту – Биро ВИА: Војводић Ивановић Архитекти и Веља Павловић
Разговор: Архитектура у контексту – Брaнислaв Mитрoвић
Предавање: Архитектура у контексту – Архитектуром треће стране хладног рата
Разговор: Архитектура у контексту – Биро ДВА: студио
Разговор: Архитектура у контексту – Милан Попадић и Бранислав Реџић
Разговор: Архитектура у контексту – Весна Цагић Милошевић и Ксенија Булатовић

Нaпоменa: Предaвaње је вредновaно сa 5 бодовa зa пријaвљене учеснике, односно 10 бодовa зa предaвaче који су члaнови Коморе и увршћено у Прогрaм обуке континуирaног (пермaнентног) професионaлног усaвршaвaњa члaновa Инжењерске коморе Србије из облaсти Нaционaлног прогрaмa зa 2016.годину.

Суоргaнизaтор: Инжењерскa коморa Србије

sp-blok-I_JEIXU7_detalj-1

Зорица Савичић, Зоран Дмитровић – Конкурс за идејно решење стамбено-пословног блока у центру Суботице, I награда, 2015.