Izložba master završnih radova 2015/16 u galeriji Aula | Foto: M.Bulatović

U auli Arhitektonskog fakulteta otvorena je, već tradicionalno svake jeseni, izložba završnih master radova 2015/16. Izloženi studentski radovi, odabrani od strane mentorskih komisija, predstavljaju najuspešnije diplomske projekte pripadajućih studio projekata Master akademskih studija Arhitektura 2015/2016 (Moduli: Arhitektura, Urbanizam, Arhitektonsko konstrukterstvo, Arhitektonske tehnologije).

Završni deo studijskog programa Master akademskih studija Arhitektura sastoji se iz tri celine: Master teze, Master projekta i Master završnog rada. Radom na tezi, projektu i završnom radu, kroz proces formulacije, koncipiranja i razvoja projekta, student samostalno povezuje sva stečena znanja i veštine, vlada procesom istraživanja, konceptualizacije, projektovanja i materijalizacije složenih arhitektonsko-urbanističkih celina.

Master teza predstavlja samostalno istraživanje, koje podrazumeva istraživanje konteksta i obradu svih specifičnih aspekata zadatka, uspostavljanje programske strukture i teze projekta, jasno definsanje projektnog zadataka i teme projekta na osnovu kojih se može pristupiti izradi projekta uz uvid u savremene tendencije u arhitekturi, kao i kritički  odnos prema lokalnom okruženju i kontekstu uopšte.

201516_MASA-A24022_Master_projekat_izlozba_31

201516_MASA-A24022_Master_projekat_izlozba_24

Izložba master završnih radova 2015/16 u galeriji Aula | Foto: M.Bulatović

Master projekat predstavlja rad sa jasno prepoznatljivim istraživačkim komponentom: istraživanje kroz definisanje osnovnih pitanja istraživanja kroz projekat, istraživanje i razvijanje projektantskih metoda saglasnih tezi kao analitičkih i generičkih studija u prostoru sa javnom proverom koncepta.

Završni Master rad zaokružuje sintezni master studio projekat u kom student na samostalnom završnom radu pokazaje stepen savladanih znanja i veština sa Master studijskog programa, kao odgovora na predhodno postavljenu tezu. Sastoji se iz javno izloženih grafičkih priloga, modela završnog projekta i master sveske koja obuhvata tri jasne celine: tezu, istraživanje kroz projekat sa analitičkim i generičkim studijama i obrazloženjem sinteznog koncepta i završnog projekta.

201516_MASA-A24022_Master_projekat_izlozba_20

201516_MASA-A24022_Master_projekat_izlozba_16

201516_MASA-A24022_Master_projekat_izlozba_30

Izložba master završnih radova 2015/16 u galeriji Aula | Foto: M.Bulatović

Poseban značaj ovogodišnjoj izložbi dodat je proslavom jubileja škole koja obeležava 170 godina visokoškolskog obrazovanja u oblasti arhitekture.

Izložba će biti otvorena do kraja oktobra.

Učesnici izložba master završnih radova 2015/16 u galeriji Aula su: Aleksandra Džuverović (prof. dr Lidija Đokić, mentor) + Damjana Lojaničić (v.prof. arh. Borislav Petrović, mentor) + Miloš Stojković (prof. Dejan Miljković, mentor) + Jovan Stamenić (v. prof. arh. Milan Đurić, mentor) + Slobodan Jevtić (v.prof. arh. Aleksandru Vuja, mentor) + Sara Španović (prof. arh. Vladimir Lojanica, mentor) + Marija Pavlović (v.prof.dr Nenad Šekularac, mentor) + Miloš Ušljebrka (prof. arh. Zoran Lazović, mentor) + Jelena Ilić (v.prof. arh. Vesna Cagić Milošević, mentor) + Olga Savić (doc. dr Đorđe Stojanović, mentor) + Aleksandra Aleksić (doc. dr Budimir Sudimac, mentor) + Miloš Jelisavčić (doc. dr Aleksandar Rajčić, mentor) + Aleksandra Nedeljković (prof. dr Vladan Đokić, mentor) + Aleksandra Ugrinović (prof. dr Branislav Žegarac, mentor) + Nemanja Ristić (prof. dr Miodrag Nestorović, mentor) + Jovana Milojković (prof. dr Eva Vaništa Lazarević, mentor) + Jovana Zorić (v.prof. dr Dragana Vasiljević Tomić, mentor) + Jovana Filić (v. prof. arh. Dejan Miletić, mentor) + Ivana Petrović (v. prof. arh. Ivan Rašković, mentor) + Luka Kitanović (doc. arh Nebojša Fotirić, mentor) + Tijana Simikić (prof. arh. Miodrag Mirković, mentor) + Jovana Jelisavac (v.prof. mr Milan Vujović, mentor).

Ukoliko želite da pogledate sve izložene makete, molimo vas pogledajte naš fotoablum na Flickr-u: https://flic.kr/s/aHskLdv7T7

Sve odabrane master završene radove možete pogledati u našoj vesti – veb izložbi:
Veb izložba: MAS Arhitektura – Master završni rad 2015/16