The_Human_Scale_Movie_Poster_opt

U nastavku serijala “Ka drugačijem gradu”, kolektiv Ministarstvo prostora vas poziva na projekciju filma “The Human Scale” (“Po meri čoveka”), u sredu 31. avgusta 2016. od 20.00 časova, na krovu alternativnog kulturnog centra “Kvaka 22″ (Ruzveltova 39).

Nakon projekcije, pod otvorenim nebom, razgovoraćemo o načinu na koji se gradovi današnjice razvijaju i po čijoj meri rastu.

Do 2050. godine, očekuje se da će čak 80% svetske populacije živeti u urbanim sredinama. Sada, 50% ljudi živi u gradu, a to se iskustvo istovremeno može opisati i kao očaravajuće i kao problematično. Zbog našeg načina života, suočavamo se sa klimatskim promenama, usamljenošću i ozbiljnim zdravstvenim problemima, ali retko imamo odgovor – zašto?

Danski arhitekta i urbanista, profesor Jan Gehl, proučavao je ponašanje ljudi u gradovima tokom perioda od 40 godina. Ovim filmom dokumentovao je način na koji moderni gradovi odbijaju ljudske interakcije, ali i izneo tvrdnju da mi možemo izgraditi gradove tako da u njih budu utkani i ljudska potreba za uključivanjem, kao i ona za intimnošću.

Uvodna reč: Ivan Velisavljević, dramaturg i filmski kritičar.

Trajanje filma je 77 minuta, titl: engleski

Više o filmu možete videti na linku: http://thehumanscale.dk/thefilm/
Ulaz besplatan, kokice i pivo obezbeđeni!

The_Human_Scale_Movie_DVD_opt

Zvanični trejler