Zadovoljstvo nam je obavestiti Vas da je Arhitektonski fakultet Univerziteta u Beogradu jedan od organizatora 5. međunarodne konferencije o geometriji i grafici – moNGeometrija 2016, koja će se održati od 23. do 26. juna 2016. godine na Građevinskom i Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu.

MoNGeometrija je naučna konferencija koja svake druge godine okuplja istraživačko, profesionalno i nastavno osoblje iz celog sveta i služi za diskusije i razmenu iskustava iz oblasti geometrije i grafike, problema reformisanja školstva i budućeg unapređenja obrazovanja, kao i drugih tema iz oblasti nauke i umetnosti koja su u povezana sa geometrijom, grafikom i vizuelnom komunikacijom. MoNGeometrija slavi geometriju kao univerzalni jezik prirode, a ne samo u nauci, umetnosti, inženjerstvu.

Glavne teme konferencije:
• Teorijska grafika i geometrija
• Primenjena geometrija i grafika
• Inženjerska kompjuterska grafika
• Grafičko obrazovanje i nastavna metodologija
• Istorija geometrije

Sve informacije o konferenciji možete pogledati na adresi:

2016_Mongeometrija_poster