2016_Pozoriste-lutaka-Pinokio

POZORIŠTE LUTAKA „PINOKIO“ RASPISUJE JAVNI IDEJNI JEDNOSTEPENI ANONIMNI ARHITEKTONSKO – URBANISTIČKI K O N K U R S za dizajn IZRADE REŠENJA PREUREĐENJA EKSTERIJERA I DELA ENTERIJERA POZORIŠTA LUTAKA „PINOKIO“ U ULICI GOCE DELČEVA 1, OPŠTINA NOVI BEOGRAD, GRAD BEOGRAD
KONKURS SE SPROVODI U SARADNJI SA ASOCIJACIJOM SRPSKIH ARHITEKATA

Zadatak konkursa čine tri segmenta:
1. Arhitektonsko prilagođavanje postojeće fasade objekta bivšeg bioskopa „Jugoslavija“ Pozorištu lutaka „Pinokio.
2. Arhitektonsko-tehnološko-umetničko prilagođavanje jednog dela enterijera bivšeg bioskopa „Jugoslavija“ nameni i formirati prostor za muzeološku postavku lutkarskih eksponata.
3. Preuređenje spoljnog uređenja ambijenta u duhu lutkarskog pozorišta.

Nagradni fond:
Ukupni nagradni fond iznosi 360.000 dinara u bruto iznosu sa osnovnim polazištem:
Prva nagrada u visini od 180.000 dinara u bruto iznosu
Druga nagrada u visini od 120.000 dinara u bruto iznosu
Treća nagrada u visini od 60.000 dinara u bruto iznosu
* Žiri zadržava pravo da nagrade rasporedi i na drugi način iz opravdanih razloga, koje će obrazložiti u svojoj odluci.

Žiri Konkursa:
1. Prof Aleksandar Radojević, dia, – predsednik Žirija
2. Miloš Stanković, dia, predstavnik ASA – zamenik predsednika Žirija
3. Zoran Manević, dia, predstavnik ASA – član Žirija
4. Igor Bojović, dramaturg i scenarista, direktor Pozorišta lutaka „Pinokio“ – predstavnik raspisivača – član žirija
5. Branka Stojković dramski umetnik, samostalni stručni saradnik u Sekretarijatu za kulturu – član Žirija

Preuzimanje podloga i programa Konkursa:
Učesnici mogu naručiti Konkursni materijal postavljanjem upitnika na e-mail adresu sprovodioca konkursa, Asocijacije srpskih arhitekata: asa@sbb.rs, u kojem će dostaviti i skenirani dokaz za uplatu od 3.000,00 dinara na tekući račun: 205-189423-45, Komercijalna Banka, ad, Beograd, sa naznakom: Konkursne podloge za Pozorište lutaka „Pinokio.“ Konkurs počinje da teče od 30.05.2016. godine.

Radovi se predaju 30.07.2016. godine u periodu od 10 do 14 časova neposredno u prostorijama Pozorišta lutaka „Pinokio“, ili poštom na adresu: Pozorište lutaka „Pinokio”, Goce Delčeva 1, 11070 Novi Beograd.

Radovi se predaju sa naznakom ”Za dizajn IZRADE REŠENJA PREUREĐENJA EKSTERIJERA I DELA ENTERIJERA POZORIŠTA LUTAKA „PINOKIO“ U ULICI GOCE DELČEVA 1, OPŠTINA NOVI BEOGRAD, GRAD BEOGRAD”.

Žiri će doneti odluku o izabranim radovima do 31.08.2016. godine. Rezultati konkursa će biti objavljeni prvog radnog dana, nakon donošenja odluke na internet stranici www.pinokio.rs i u dnevnim novinama ”Politika” u roku od 5 dana nakon donošenja odluke.