MOE-Scholarship-Exchange-Program

Свим заинтересованима за могућност стипендираног боравка на пракси или истраживању у Немачкој прослеђујемо информацију о отвореном конкурсу Немачке фондације за животну средину (Deutsche Bundesstiftung Umwelt – DBU).

Програм стипендија обухвата најшири спектар струка при чему предлог пројекта мора бити у области заштите животне средине, екологије, одрживог развоја, климатских промена или обновљивих извора енергије. За стипендије се могу пријавити млади истраживачи и професионалци – мастер дипломци (диплома стечена у последње три године, мастер студенти при крају студија или студенти докторских студија), држављани Србије, старости до 30 година, са знањем немачког језика.

Документа потребна за online пријаву на конкурс су: CV, предлог пројекта (до 3 стране са описом проблема истраживања, методологијом рада и очекиваним резултатима), копија дипломе, писмо препоруке од универзитетског професора, сертификат или потврда о знању немачког језика.

Рок за пријаву је 01. август 2016, а почетак стипендије је 01. фебруар 2017. године.

Информације на српском језику: DBU MOE програм стипендија

Детаљне информације о програму стипендија: MOE Scholarship Exchange Program