IAB_povelja_AF_2016_01

Najviše priznanje Povelja Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu za dugogodišnju uspešnu saradnju na unapređenju nauke | Foto: M.Bulatović

Izvor: Istorijski Arhiv Beograda

Svečana dodela priznanja povodom 70 godina rada Arhiva

Sedamedeset godina od zvaničnog početka rada Istorijskog arhiva Beograda, obeleženo je svečanom proslavom 8. aprila 2016. godine. Tom prilikom dodeljena su priznanja institucijama sa kojima Arhiv ima višedecenijsku saradnju i zaslužnim pojedincima. Priznanja su uručili predsednik Upravnog odbora Istorijskog arhiva Beograda, Dragomir Acović i direktor Arhiva mr Dragan Gačić.

Istorijski arhiv Beograda je dodelio najviše priznanje Povelju Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu za dugogodišnju uspešnu saradnju na unapređenju nauke.

Najviše priznanje POVELJA uručeno je i: Skupštini Grada Beograda, Bibloteci grada Beograda, Sekretarijatu za kulturu Grada Beograda, Ministarstvu kulture i informisanja Republike Srbije, Arhivu Srbije, Arhivu Jugoslavije, Zavodu za zaštitu spomenika kulture grada Beograda, Republičkom fondu za penzijsko i invalidsko osiguranje – Filijali za Grad Beograd i Filozofskom fakultetu Univerziteta u Beogradu.

Priznanje PLAKETA dobili su: Vojni arhiv, Javna medijska ustanova Radio – televizija Srbije – Kulturno umetnički program, Gradska opština Novi Beograd, Muzej grada Beograda, Okružni zatvor u Beogradu, Javno radiodifuzno preduzeće Studio B, Javno komunalno preduzeće „Zelenilo Beograd”, Javno komunalno preduzeće „Beogradske elektrane”, Omladinska zadruga „Beograd”, Gradski odbor SUBNOR Beograda i grafičko predužeće Zlamen.

70 godina rada Istorijskog Arhiva Beograda

Priznanje ZLANA PLAKETA dodeljeno je bivšim direktorima u znak zahvalnosti za dugogodišnje rukovođenje i unapređenje rada Arhiva. Priznanje je dodeljeno Boži Draškiću koji je 20 godina bio na čelu Arhiva i dr Branki Prpi, direktorki u dva mandata i koja je, između ostalog, zaslužna i za otvaranje Galerije Arhiva.

Priznanje ZAHVALNICA dodeljeno je penzionisanim radnicima Arhiva koji su ceo svoj radni staž, od prvog do poslednjeg dana, proveli u Istorijskim Arhivu Beograda, i to su: Smiljka Lazić, Doneski Snežana, Branka Branković, Olga Latinčić, Olga Vasić, Tatjana Nježić Stanković, Gordana Šaljić, Biserka Gruber, Marija Nikolić, Miodrag Gavrilović, Miroslav Dožudić i Rajko Jandrić.

Na kraju svečanosti povodom jubileja Istorijskog arhiva Beograda, direktor Arhiva Srbije dr Miroslav Perišić, uručio je direktoru Arhiva mr Draganu Gačiću, umetničku sliku autora Dragana Kunića.

Svečanoj dodeli priznanja prisustvovali su: sekretar Sekretarijata za kulturu Grada Beograda, Vladan Vukosavljević; direktorka Bibloteke grada Beograda, Jasmina Ninkov; direktor Arhiva Srbije, dr. Miroslav Perišić; pomoćnik direktora Arhiva Jugoslavije, Lilijana Ratković Trifunović; direktorka Zavoda za zaštitu spomenika kulture grada Beograda, Nela Mićović; zamenik direktora Republičkog fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje – Filijala za Grad Beograd, Ljilja Vujović; direktor Vojnog arhiva, pukovnik Milorad Sekulović; glavni i odgovorni urednik Kulturno umetničkog programa RTS, Nebojša Bradić; pomoćnik glavnog i odgovornog urednika Javnog radiodifuznog preduzeća STUDIO B, Irina Veljković; predsednik Skupštine opštine Novi Beograd, Žika Obrenović; upravnik Okružnog zatvora u Beogradu, Zvonko Grulović; generalni direktor Javno komunalnog preduzeća „Beogradske elektrane”, Goran Aleksić; direktor Omladinske zadruge „Beograd”, Tomislav Sekulić; predsednik Gradskog odbora SUBNOR Beograda, Bora Ercegovac i mnogi drugi.

IAB_povelja_AF_2016_02