Изложба студентских радова: Стамбена архитектура у Србији у 19. и почетком 20. века

Позивамо Вас на изложбу радова студената II године Мастер академских студија школске 2015/16. године

Стамбена архитектура у Србији у 19. и почетком 20. века

16 – 20. мај 2016,
Свечана сала Архитектонског факултета (сала 200)

На изложби ће бити презентовани радови студената друге године Мастер академских студија Архитектура, јесењи семестар школске 2015/16. године, са Изборног предмета 3 – Стамбена архитектура у Србији у 19. и почетком 20. века, руководиоца проф. др Мирјане Ротер Благојевић и сарадника асс. др Марка Николића.

Повезани текстови:
Изложба студентских радова: ОД КЛАСИЦИЗМА ДО СЕЦЕСИЈЕ – Јавне грађевине
Изложба студентских радова: ОД КЛАСИЦИЗМА ДО СЕЦЕСИЈЕ – Образовне установе

На изложби ће бити приказани радови који садрже студентске анализе и приказе обликовања најзначајнијих једнопородичних и вишепородичних стамбених грађевина у Београду у 19. и почетком 20. века – Кућа Јована Цвијића (Јелене Ћетковић, бр. 5), Кућа Радисава Јовановића (Стевана Сремца, бр. 5), Кућа Косте Миленковића (Змај Јовина, бр. 9), Кућа Јеврема Грујића (Светогорска, бр. 17), Кућа Мике Аласа (Косанчићев венац, бр. 22), Кућа и атеље Уроша Предића (Светогорска, бр. 27), Кућа Платона Папакостопулоса (Топличин венац, бр. 9), Кућа Милорада Павловића (Краља Петра 11-13) и Кућа трговца Стаменковића (Краља Петра, бр. 41) – дела најзначајнијих архитеката тога доба, Бранко Таназевић, Константин Јовановић, Милан Капетановић, Петар Бајаловић, Милан Антоновић, Јован Илкић, Никола Несторовић и Андра Стевановић.

2016_Stambena-arhitektura-u-Srbiji-u-19-i-pocetkom-20-veka