Конкурс: Колико снаге имам ја, колико сна… Афирмација креативних пракси

ВАЖНО! Рок за пријаву је продужен до 28. маја 2016. године.

2016_Snaga-sna

Колико снаге имам ја, колико сна… *
Афирмација креативних пракси

Ове године Архитектонски факултет кроз серију догађаја обележава 170 година високошколског образовања у области архитектуре у Србији. Посебно место у овом програму заузима сегмент приказивања и афирмације младих креативних пракси, које представљају део алумнија Архитектонског факултета у Београду.

Идеја је да се програмом омогући сагледавање промена у опсегу архитектонског деловања којим је могуће остварити нове облике активног учешћа у друштвеним процесима, што је одувек било интересовање архитеката.

Програм се реализује изложбом и серијом дискусија. Изложбом се приказује широк опсег стваралачких пракси који је омогућен архитектонским образовањем као полазиштем за даље истраживање и деловање у свим креативним дисциплинама (архитектура, примењене, ликовне и драмске уметности, дизајн, књижевност и др.).

Серија дискусија која прати изложбу биће усмерена на тему позиције професије архитекте и њеном односу ка другим професијама.

Архитектонски факултет у Београду позива све младе професионалце који су дипломирали на овој школи да се пријаве и узму учешће у целокупном програму.

Позив за изложбу
Позив за изложбу је отворен свим појединцима и групама које у свом саставу имају бар једног члана који је дипломирао на Архитектонском факултету у Београду и старости је до 35 година.

Позив је отворен од 25. априла до 23. маја 2016. године.

Број пријава није ограничен.

Изложба се отвара 01. јула 2016. године у галерији Штаб (ул. Црногорска 10, Београд) и траје 6 дана.

Пријава обухвата следеће:
1. попуњен пријавни формулар (доступан на овом линку) са основним подацима, и
2. прилог који приказује креативну праксу, а који мора садржати следеће:
– текстуални опис (назив, намену и/или сврху, годину пројектовања/израде),
– визуелни приказ реализованих остварења из сопствене праксе (архитектонски објекат, уметнички рад, производ/пројекат индустријског или графичког дизајна, фотографије, књига, видео, итд.)

Пријаве се шаљу искључиво у електронској форми на адресу prakse170@arh.bg.ac.rs са уписаним именом и презименом у теми поруке (subject).

Пријаве ће разматрати програмски савет у саставу:
арх. Дејан Миљковић, редовни професор Архитектонског факултета у Београду,
арх. Снежана Ристић, одговорнa уредница културно-уметничке редакције Радија Београд 2 и
арх. Маја Лалић, председница организације Миксер

Селекција пријава за излагање извршиће се на основу следећих критеријума:
1.    разноврсност пракси,
2.    релевантност и иновативност решења,
3.    друштвена и еколошка одрживост.

* „Снага сна“, Мидица Миловановић, Песничење 2013.
Фотографија: Ана Костић

170_logo_eng

Придружите нам се у прослави важног јубилеја:
Програм обележавања 170 година високошколског архитектонског образовања у Србији

Хаштаг: #Jubilej170godina