Стипендија корејске владе за постдипломске студије (мастер или докторске): 2016 Global Korea Scholarship (ажурирано)

Рок за пријаву је продужен до 06. априла 2016. у 12.00 часова! Kандидати треба да упуте информацију да су конкурисали за стипендије и на емаил амбасаде Републике Кореје: koreaemb.rs@mofa.go.kr

StudyinKorea_logo

Амбасада Републике Кореје у Републици Србији има част да Вас обавести да је Национални институт за међународно образовање, Министарства образовања Владе Републике Кореје, расписао конкурс за четири држављанина Србије и једног држављанина Црне Горе, да се пријаве за државну стипендију корејске владе за постдипломске студије (мастер или докторске), под називом 2016 Global Korea Scholarship: Korean Government Scholarship Program for International Students for an Graduate Degree или скраћено 2016 Graduate GKS, за академске године 2016-2019.

Амбасада ће, уколико кандидати испуне све потребне услове, препоручити укупно шест кандидата овом институту (NIIED), који ће изабрати најбољих четворо студената. Након завршеног процеса селекције, успешни студенти би требало да буду у Кореји од августа 2016. године.

У прилогу се налази приручник за пријаву за ову стипендију, укључујући формуларе и списак све друге потребне документације. Додатне информације о овом програму можете, такође, наћи на сајту www.studyinkorea.go.kr.

Пријава и сва потребна документација заинтересованих студената мора стићи на адресу Амбасаде најкасније до 21. марта 2016. године. Апликанти који су прошли први круг селекције у Амбасади, биће позвани на интервју након прегледаних докумената. Љубазно Вас обавештавамо да ће студенти, који не испуњавају услове наведене у приручнику за пријаву, бити аутоматски дисквалификовани.

Стипендија обухвата следеће ставке:

• Повратну авионску карту
  • Месечну стипендију у износу од 900 000 КРW
  • Језички курс у року од годину дана
  • Пуну школарину за мастер и докторске студије
  • Здравствено осигурање током боравка у Кореји
  • Додатне бонусе за изузетно постигнуте резултате током студирања
2016 Graduate GKS: Приручник за пријаву на конкурс 2016 Graduate GKS: Често постављана питања

Важни датуми:
Рок за предају докумената – 21. март 2016.
Интервју – 25. март 2016.

Рок за пријаву је продужен до 06. априла 2016. у 12.00 часова!

За све додатне информације можете се обратити контакт особи Јелени Милосављевић, на званичан мејл Амбасаде – koreaemb.rs@mofa.go.kr:
Јелена Милосављевић
Одељење за културу