Domus Guide 2016: наш факултет у 100 најбољих школа архитектуре и дизајна у Европи!

Универзитет у Београду – Архитектонски факултет је поново сврстан међу сто најбољих школа архитектуре и дизајна у Европи! Већ трећу годину за редом, наш факултет се налази међу најпознатијим школама архитектуре које се налазе на овогодишњој листи коју је приредио италијански магазин за архитектуру Домус (Europe’s Top 100 Schools of Architecture and Design 2016).

Листа је објављена као специјални додатак децембарског броја магазина Домус бр. 997, а састављена је на основу доступних информација са сајтова факултета, консултација са њиховим званичним представницима и интервјуа са бившим студентима, у намери да послужи при избору студија будућим студентима, као и онима који намеравају да наставе школовање. Циљ те публикације-водича је да на објективан начин пружи процену сваке школе и њеног „посебног квалитета“. Више информација о овоме можете наћи на адреси:

Domus_Dec_2015_school-page