2016_PortoAcademy_0

Četvrtu godinu uzastopno slavni Arhitektonski fakultet Univerziteta u Portu, Portugalija (Faculdade de Arquitectura da Universidade do Porto – FAUP) će održati letnju školu pod nazivom Porto akademija (Porto Academy). Akademija predstavlja sedmodnevnu seriju predavanja i radionica tokom kojih studenti imaju priliku da blisko sarađuju sa nekim od najuzbudljivijih arhitekata iz celog sveta.

Porto akademija 2016 će se održati od 20 – 27. jula 2016. godine u prostorima Arhitektonskog fakulteta Univerziteta u Portu, a već dvanaest arhitekata je potvrdilo da će voditi radionice: Adalberto Dias, Adam Khan, Angelo Bucci ‘SPBR’, Anne Lacaton ‘Lacaton & Vassal’, Arno Brandlhuber, Carmody Groarke, Cecilia Puga, Christoph Gantenbein ‘Christ & Gantenbein’, Graça Correia ‘Correia/Ragazzi’, Martino Tattara ‘Dogma’, Nuno Graça Moura i Piet Eckert ‘E2A’.

2016_PortoAcademy_FAUP_1

2016_PortoAcademy_FAUP_2

Alvaro Siza – Arhitektonski fakultet Univerziteta u Portu, Portugalija | Foto © João Soares(1, 2), FG+SG(3)

Celokupan kompleks zgrada fakulteta, u kome će se akademija održavati, projektovao je nekadašnji student ove škole i dobitnik Prickerove nagrade za arhitekturu za 1992. godinu – Alvaro Siza (Alvaro Siza).

Sve informacije o Porto akademiji možete naći na sajtu: www.portoacademy.info

PortoAcademy2016