2016_PortoAcademy_0

Четврту годину узастопно славни Архитектонски факултет Универзитета у Порту, Португалија (Faculdade de Arquitectura da Universidade do Porto – FAUP) ће одржати летњу школу под називом Порто aкадемија (Porto Academy). Академија представља седмодневну серију предавања и радионица током којих студенти имају прилику да блиско сарађују са неким од најузбудљивијих архитеката из целог света.

Порто aкадемија 2016 ће се одржати од 20 – 27. јула 2016. године у просторима Архитектонског факултета Универзитета у Порту, а већ дванаест архитеката је потврдило да ће водити радионице: Adalberto Dias, Adam Khan, Angelo Bucci ‘SPBR’, Anne Lacaton ‘Lacaton & Vassal’, Arno Brandlhuber, Carmody Groarke, Cecilia Puga, Christoph Gantenbein ‘Christ & Gantenbein’, Graça Correia ‘Correia/Ragazzi’, Martino Tattara ‘Dogma’, Nuno Graça Moura и Piet Eckert ‘E2A’.

2016_PortoAcademy_FAUP_1

2016_PortoAcademy_FAUP_2

Алваро Сиза – Архитектонски факултет Универзитета у Порту, Португалија | Фото © João Soares(1, 2), FG+SG(3)

Целокупан комплекс зграда факултета, у коме ће се академија одржавати, пројектовао је некадашњи студент ове школе и добитник Прицкерове награде за архитектуру за 1992. годину – Алваро Сиза (Alvaro Siza).

Све информације о Порто академији можете наћи на сајту: www.portoacademy.info

PortoAcademy2016