201617_Bourses-stipendije

U želji da podstakne mobilnost studenata, Ambasada Francuske i Francuski institut u Srbiji, raspisuju novi konkurs za dodelu stipendija za 2016-2017. godinu za studente iz Srbije koji žele da nastave školovanje u Francuskoj (stipendije za master 2, doktorat u komentorstvu, stipendija “Copernic”, posebna stipendija za master 2 namenjena bivšim maturantima Matematičke gimnazije u Beogradu).

Od 2002. godine dodeljeno je više od 380 stipendija studentima iz Srbije. Konkurišite i Vi!

S obzirom na veliki broj kandidatura i strogu selekciju preporučljivo je da se kandidati prijavljuju i za druge programe stipendija da bi povećali svoje šanse da studiraju u Francuskoj.

Stipendije za master 2 (sve oblasti)
Posebna stipendija za bivše maturante Matematičke gimnazije u Beogradu – nivo master 2
Stipendije za doktorat u komentorstvu
Post master program “Copernic”
Stipendija u okviru saradnje Univerziteta umetnosti u Beogradu i škole “ENSBA” u Parizu

Krajnji rok za podnošenje kandidatura : 09. mart 2016. godine.

Prezentaciju ovim povodom održaće predstavnice Francuskog instituta u Srbiji u utorak, 15. decembra 2015. godine u 11.30 časova u Svečanoj sali na Arhitektonskom fakultetu.

Za dodatne informacije:
www.institutfrancais.rs i www.srbija.campusfrance.org