Овде можете погледати резултате конкурса:
Resultados del Concurso Arquine No. 18 | Pabellón MEXTRÓPOLI

2016_Arquine_Mextropoli

Годишњи интернационални архитектонски конкурс часописа о мексичкој архитектури Arquine жели да истражи питања од значаја и важности за друштво, стварајући дијалог између националних и интернационалних архитеката.

Поводом 18. издања овог конкурса, Arquine је објавио конкурс за дизајн павиљона за MEXTRÓPOLI, годишњи фестивал међународне архитектуре и латино-америчких градова.

Инсталација ће бити постављена у историјском центру Мексико Ситија и бити јавни простор у коме ће се дискутовати кључне градске теме. Павиљон би требало да буде дизајниран флексибилно, јер ће му временом бити промењена намена у информациони центар за део града по потреби.

Arquine трансформише дух свог годишњег конкурса у пројекат који се може изградити и рециклирати. Архитектонски догађај сам по себи, ово издање конкурса има за циљ да изгради павиљон који сам може генерисати свој дискурс.

Учесници конкурса морају осмислити конструкцију која се придржава услова прописаних правилима конкурса у погледу трошкова и карактеристика. MEXTROPOLI павиљон ће постати путујући уређај који ће сваке године служити као репер овог фестивала архитектуре и града.

Конкурс је отворен за архитекте и студенте архитектуре из целог света. Добродошли су тимови, колективи и појединачни учесници. Групе могу обухватити и професионалце и студенте из других дисциплина, докле год је представник или вођа тима архитекта или студент архитектуре. Никаква потврда са факултета није потребна за учешће. Није дозвољено бити учесник више од једног тима.

Рок за регистрацију учешћа је 28. децембар 2015. године. Рок се неће померати.

Награде

Прва награда:
• Изградња предлога за Павиљон MEXTROPOLI 2016
100.000,00 мексичких пезоса (∼5.500€)
• Повратна карта из било ког дела света до Мексико Ситија да би се посетио Фестивал архитектуре и града MEXTROPOLI 2016 + VIP улазнице за фестивал за све чланове тима
• Колекција од 10 књига у издању часописа Arquine

Победнички тим ће надгледати изградњу пројекта и часопису Arquine доставити детаљне цртеже пројекта

Друга награда:
60.000,00 мексичких пезоса (∼3.300€)

Трећа награда:
30.000,00 мексичких пезоса (∼1.650€)

Почасна признања:
Жирију је дозвољено да додели почасна признања пројектима за које мисле да то заслужују

Жири

• Paco Pérez Valencia
• Frida Escobedo
• Michel Rojkind
• Fermín Espinosa

Рокови

Објава конкурса: 07. септембар 2015.
Почетак регистрације учешћа: 05. октобар 2015.
Период за постављање питања: 16. октобар – 02. новембар 2015.
Објава питања и одговора: 09. новембар 2015.
Рок за регистрацију учешћа: 28. децембар 2015, до 23.59h
Рок за предају радова: 04. јануар 2016.
Одлука жирија: 08. јануар 2016.
Објава резултата конкурс: 11. јануар 2016.
Почетак реализације пројекта: 15. јануар 2016.
Рок за предају извођачког пројекта: 05. фебруар 2016.
Почетак извођења пројекта: 08. фебруар 2016.
Завршетак радова: 04. март 2016.
Отварање павиљона: 05. март 2016.
Премештање павиљона, издавање публикације, путујућа изложба: 07. мај 2016.

Информације

Распис конкурса на енглеском језику

Све информације о конкурсу можете пронаћи на званичној страници конкурса:
Concurso Arquine No. 18 | Pabellón MEXTRÓPOLI 2016