Pozivamo vas sa uzmete učešće u radionici studenata Arhitektonskog fakulteta u Beogradu PUNCTARCH: Akupunktura arhitekture – Biogeni kolaži mesta u okviru EDU Zone Mikser Festivala 03. juna 2015. godine od 17.00-20.00 časova u galeriji HUB12 Karađorđeva 53, koja za rezultat ima dijagrame/kolaže mreže otvorenih prostora kreirane uz aktivnu participaciju/interakciju, učešće svih interesnih strana.

Naša namera je da sa principom urbane akupunkture lečimo gradsko tkivo Beograda, počevši od prostora Savamale. Aktiviranjem zona Savamale sa niskim energetskim potencijalom kroz postavljanje instalacija, unapređivanjem i uvođenjem novih sadržaja i formiranjem zdrave cirkulacije (unapređivanjem vidova i načina korišćenja saobraćaja) izleči ovaj deo gradskog tkiva. Princip urbane akupunkture trebalo bi da vodi daljem izlečenju čitavog prostora Savamale i šireg okruženja. Interaktivna radionica Akupunktura arhitekture za rezultat ima biogene kolaže mesta prikazane kroz dijagrame/kolaže mreže otvorenih prostora kroz aktivnu participaciju/interakciju, učešće svih interesnih strana.

Autori i moderatori: dr Tatjana Mrđenović; Milena Ivanović, MArh; Nemanja Jovičić, BArh; Milica Novaković, BArh; Denis Turanović, BArh; Ana Maria Gašpar, BArh; Aleksandra Purić, BArh; Lidija Ivković, BArh; Marija Stanković, BArh; Stefan Bolić, BArh; Danilo Ciganović, BArh; Aleksandar Simić, BArh; Marija Stanić, BArh; Marija Savić, BArh; Jelena Veljić, BArh; Marija Antonijevic, BArh, Ilija Bekčić, BArh, Aleksandra Aleksić, BArh, Filip Čevrljaković, BArh; Luka Filipović, BArh

Vreme i mesto

03. jun 2015.