Izložba Furništaj, Skandinavski paviljon, Fakultet likovnih umetnosti – Grafički odsek, Beograd

Studenti Arhitektonskog fakulteta u Beogradu Master studijskog programa Unutrašnja arhitektura: Rogti Samir, Cvijović Tijana, Mitrović Sofija, Matić Aleksandra i Jakšić Stevan učestvovali su na radionici Furništaj čiji su autori Boris Jakovljević i Milica Jevtović sa Fakulteta za umetnost i dizajn Univerziteta Megatrend.

Rezultati radionice koja je izvedena u saradnji tri fakulteta – Fakulteta likovnih umetnosti Univerziteta umetnosti u Beogradu, Fakulteta za umetnost i dizajn Univerziteta Megatrend i Arhitektonskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, predstavljeni su na izložbi Furništaj u okviru Beogradske internacionalne nedelje arhitekture.

Radionica je obuhvatila celokupan proces od ideje do izrade prototipa nameštaja, a publika može da vidi gotove prototipove od drveta (stočiće, hoklice, komode i lampe) u Skandinavskom paviljonu.

Skandinavski paviljon se nalazi u dvorištu Fakulteta likovnih umetnosti – Grafičkog odseka u ulici Mila Milunovića 1, a izložba je otvorena do 30. maja.

Za više informacija o izložbi javiti se na telefon BINA organizacionog tima 064/0915379.

Furnishtaj_BINA_2015_13_o
Otvaranje izložbe Furništaj, Skandinavski paviljon, Fakultet likovnih umetnosti – Grafički odsek, Beograd

Autor fotografija: Magdalena Stanković

Više fotografija možete pogledati na Facebook stranici Beogradske internacionalne nedelje arhitekture:
Otvaranje Skandinavskog paviljona i izložbe Furništaj

Vezani tekstovi:
X Beogradska internacionalna nedelja arhitekture (BINA) – GRAĐANI I GRAĐENJE GRADA
Izložba: Podižući zavesu. Centralnoevropske arhitektonske mreže
X Bina: Tribina – Ugrožena baština