2015_Coskarenje_o

Обавештавамо Вас да је у току други архитектонски конкурс – ЋОШКАРЕЊЕ који организује удружење “Без Масе” под покровитељством Установе културе Пароброд и које се реализује на дигиталном порталу за архитекте WEIGHTLESS.RS. Тема конкурса је привремено уређење недовољно искоришћеног јавног простора.

Локација

Платформа на ћошку Јованове и Вишњићеве улице.

2015_Coskarenje_Lokacija_o

Приступ

Сваки недовољно искоришћени јавни простор је потребно сагледавати као целину која има своје посебне потребе, околности и специфичности, али је такође потребно сагледати простор и као фрагмент града. Локација може бити третирана кроз мобилијар, зеленило, архитектонску инсталацију, скулптуру, осветљење, партер, надстрешнице и слично.

Изведено решење ће бити привременог карактера.

Ограничења

Конкурсно решење не сме премашити буџет од 150 000 динара. Конструктивно решење не сме укључивати промене постојећег партера и земљане радове. Конкурсно решење не сме нарушити прилаз стамбеном објекту.

Услови

Аутор конкурсног решења мора бити студент архитектуре или архитекта млађи од 30 година. Аутор може бити и појединац и група аутора. Конкурсно решење мора бити поднешено регистрацијом и постављањем на WEIGHTLESS.RS платформу.

Конкурс је анониман.

Контекст локације

На месту локације некада се налазила Јованова пијаца. Сад је полигон који припада прилазном делу стамбеног објекта, а са друге стране она атмосферски и физички припада платформи која се надовезује на башту concept store-a Супермаркет. Такође физички она је нека врста балкона имајући у виду да се уздиже изнад пада Вишњићеве улице.

Корисници

Локално становништво посебно станари стамбеног објекта. Ђаци основне школе Мика Алас. Посетиоци Супермаркета. Запослени у околини. Пролазници.

Задатак

Задатак учесника конкурса је да третира јавни простор као специфично место али и као део просторне целине. Не тражи се универзално решење за напуштене јавне просторе тражи се реакција на конкретно место. Предложено решење може бити духовито, критички итд, али мора бити изводљиво у оквиру буџета од 150 000 динара.

Пропозиције

Један текстуални прилог и четири А4 .jpg прилога:

1. текстуални прилог, од 150 до 250 речи
  2. један 3Д приказ, монтажа, аксонометрија, рендер, макета (медиј по избору) – 1 А4 .jpg прилог
  3. цртежи, основе , изгледи, пресеци Р 1:50 – 2 А4 .jpg прилога
  4. табела са предмером и предрачуном – 1 А4 .jpg прилог

*сви прилози се постављају на http://www.weightless.rs/ положене оријентације (landscape) .jpg формата А4 димензија, 300dpi ,укључујући и табелу. Само се текстуални прилог укуцава.

Датуми

Расписивање конкурса: 04. мај 2015.
Постављање питања: info@weightless.rs
Затварање конкурса: 05. јун 2015.
Објава резултата на изложби пристиглих радова на Миксер фестивалу: 07. јун 2015.

Жири

01. председник жирија – др Владимир Миленковић, архитекта
02. Марко Станковић, вајар
03. Ирена Гајић, архитекта